GeriGündem Hıdrelez'de faciadan dönüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hıdrelez'de faciadan dönüldü

Gaziantep'te, Hıdrelez nedeniyle piknik yapan vatandaşların yanına dut ağacı devrildi. Olayda, şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Hıdrelez nedeniyle Kavaklık Mesire Alanı'nı dolduran binlerce vatandaş, dileklerini yazdıkları kağıtları Alleben Deresi'ne attı. Evde hazırladıkları yiyecekleri yanlarına alan vatandaşlar mesire alanında önce piknik yaptı, sonra Hıdırellez geleneğine uyarak dileklerini yazdıkları kağıtları suya bıraktı. Kirada oturan vatandaşlar ev sahibi olmayı dilerken, genç kızlar da hayallerindeki erkekle evlenme dileğinde bulundu.

Derenin üst kısımlarından suya bırakılan dilek kağıtlarını alt kısımlarda toplayarak, suya düşme pahasına okuyan çocuklar ise ilginç dileklerin gün yüzüne çıkmasını sağladı. Dereye atılan kağıtlarda en fazla iş, ev ve evlilik dilenirken, bazıları ise araba sahibi olmayı diledi.

Öğle saatlerinde, kavaklık mesire alanında dallarını taşıyamayan bir dut ağaç büyük bir gürültüyle devrildi. Piknik yapan vatandaşların hemen yanına devrilen ağaç paniğe neden oldu. Şans eseri ölen yada yaralanan olmazken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri olası bir devrilme tehlikesine karşı ağacın çevresine şerit çekti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle