Gündem Haberleri

  Hiçbir partide bizim kadar dedikodu yok

  Nuray BABACAN / ANKARA
  16.07.2001 - 01:47 | Son Güncelleme:

  Büyük kongre öncesi il başkanlarıyla toplantı yapan ANAP Lideri Mesut Yılmaz, haksız yere suçlanırken partilerini savunamadıklarını söyledi. Yılmaz, ‘‘Hiçbir partide bizdeki kadar dedikodu yaşanmadı’’ dedi.

  ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, büyük kongre öncesinde hem günah çıkardı, hem de yeni stratejisini anlattı. Yılmaz, ‘‘Hiçbir partide bizimki kadar dedikodu yok’’ dedi. Yılmaz, iki gün boyunca il başkanlarıyla toplantı yaptı. Önceki gece il başkanlarına verdiği yemekte konuşan Yılmaz, kongreye yönelik şu mesajları verdi:

  PARTİYİ SAVUNAMADIK

  1991'e kadar bizim ihtilalin partisi olduğumuzu söylediler. En büyük eksikliğimiz partimizi yeterince savunamamak oldu. Haksız yere yolsuzluk ve hırsızlıkla suçlanırken topyekün partimizi savunamadık. Dedikodulara prim verdik. Hiçbir partide bizdeki kadar dedikodu yaşanmadı. Kendi içimizde eleştiri yapılmasını anlıyorum, ancak dışarda bunun yapılmasına artık izin vermeyeceğim.

  HATIR GÖNÜL OLMAYACAK

  MKYK listesini il başkanlarıyla yapacağız. Sonra da il başkanlarına ‘‘Gidin bu listenin kongrede kazanmasını sağlayın’’ diyeceğim. Hatır gönül dikkate alınmayacaktır. Bundan sonra ne yapacağımı ve kimlerle yapacağımı kongrede söyleyeceğim.

  DEMOKRATİK KONGRE

  Demokratik bir kongre olması için elimizden geleni yapacağız. Tüm adaylar istediği kadar konuşacak. Siyasi disiplin içinde cevap vereceğiz. Delegelerinize hakim olmanızı istiyorum. En ufak bir kışkırtma tuzağına düşmeyin. ANAP'a yakışır kongre yapalım.

  ANAP'ın 81 il başkanı ise dün yayınladıkları bir bildiri ile Yılmaz'a tam destek verdiklerini açıkladı. 81 il başkanı adına Aksaray İl Başkanı Orhan Aydın'ın okuduğu bildiri, özetle şöyle:

  YILMAZ'A TAM DESTEK

  ‘‘Partimizin bu zor mücadeleden, tecrübesi, birikimi, kararlılığı ve doğru bildiğinden şaşmayan gözüpekliğiyle yalnız
  Mesut Yılmaz'ın liderliğinde başarılı çıkacağına inanıyoruz. Herkesi ANAP'a ve Yılmaz'a destek vermeye çağırıyoruz. 7'nci olağan kongremizde yönetim organlarına seçilecek arkadaşlarımız ANAP'ın felsefesine inanmış, kendi arasında ve lideriyle uyumlu parti politikalarımızı temsil etmekte başarılı, partimizi yeniden tek başına iktidara taşıyacak gayrete sahip kişiler olacaklardır.’’


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı