GeriGündem 'Hiçbir CHP'linin itiraz etmeyeceği bir adayımız olacak'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Hiçbir CHP'linin itiraz etmeyeceği bir adayımız olacak'

'Hiçbir CHP'linin itiraz etmeyeceği bir adayımız olacak'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin cumhurbaşkanlığı seçim stratejisi üzerine, “Ne HDP ile ne Saadet’le ne İYİ Parti ile birlikteyiz, yan yanayız. Yan yana durduğumuz yeri çok net tarif ediyoruz; cumhuriyete bağlılık, sadakat ve demokrasi talebidir” dedi.

Dün CHP Genel Merkezi’ndeki tüzük toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel şöyle konuştu: “İki turlu seçimin sonunda, kazananların cumhuriyetçiler, demokrasiden ve parlamenter sistemden yana olanlar, olması ön şartımız. Bunun dışında herhangi bir şartımız yok. Tüm partiler ilk turda kendi adaylarını çıkarmayı düşünebilirler. İkinci tura kalan ve bu Cumhuriyet rejimini savunan adaydaki bir birleşme çok akılcı bir önermedir, reddedilemez. Belli konularda benzer düşünen partilerin ittifaklar kurması ya da bir aday üzerinde anlaşmaları reddedilemez ama biz CHP olarak hiçbir ihtimali dışlamıyoruz. CHP’nin kendi adayı noktasında da hiçbir CHP’linin itiraz etmeyeceği bir adayımızın olacağını söyleyebiliriz.

(Saadet Partisi için ‘kilit parti’ yorumları) Seçimde tüm partiler kilit parti, tüm seçmenler kilit seçmen, bu seçimde kilit davranış biçimi sandığa gidip Cumhuriyet’e sahip çıkmak.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle