Gündem Haberleri

  Hiç gitmediği Şırnak’tan milletvekili adayı gösterildi

  Mustafa TURAPOĞLU-Fatih YILMAZ/TOKAT (DHA)
  17.10.2015 - 13:59 | Son Güncelleme:

  TOKAT’ta oturan 43 yaşındaki Ufuk Dicleli, üyesi olduğu Demokrat Parti’den (DP) hayatında hiç gitmediği Şırnak’tan milletvekili adayı gösterilince şaşırdı.

  Kent merkezinde oturan evli ve 1 çocuk babası Ufuk Dicleli, yıllardan bu yana üyesi olduğu Demokrat Parti’den 1 Kasım seçimleri için Tokat Milletvekili adayı olmak istedi. Bu isteğini il yönetimine bildiren Dicleli, partisi tarafından hayatında hiç gitmediği Şırnak’tan birinci sıra milletvekili adayı gösterilince şaşırdı. Özel bir kurye firmasında çalışan Dicleli, alınan bu karar sonrası Şırnak’a gitmeyerek Tokat’ta işini sürdürmeye devam etti.

  "ŞAŞIRDIM"

  Tokat’ta doğup büyüdüğünü söyleyen Ufuk Dicleli, Demokrat Parti kökenli bir insan olduğunu söyledi.

  Demokrat Parti misyonunu devam ettirmek için Tokat’tan partisinden milletvekili adayı olmak istediğini belirten Dicleli, şöyle konuştu:
  "Tokat’tan başvuru yaptık ama bahtımıza Şırnak’a çıktı. Türkiye’nin her yeri benim memleketim. Demokrat Parti teşkilatı layık gördüyse Şırnak’ta da görev yapmaya hazırım her zaman için. Tabii ki listeler açıklanınca şaşırdım. Tokat olsa benim için daha iyi olurdu. Tokat teşkilatını tanıdığım için daha faydalı olacağımı düşünüyorum. Tokat’taki insanların yüzde 80’nini bire bir tanıdığım için, partili olsun partisiz olsun bana karşı bir teveccühleri var. Hepsi sıcak bakmıştı ama kısmet değilmiş. Genel merkezin kararına saygılı olmaktan başka çarem yok."

  Daha önce Şırnak’a hiç gitmediğini ve seçim çalışması için de gitmeyeceğini ifade eden Dicleli, partisi için seçim çalışmalarını Tokat’ta yürüttüğünü söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı