Gündem Haberleri

  Heyecan yaratan iadei ziyaret

  Hürriyet Haber
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kara Kuvvetleri Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Erten, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ziyaret etti. Görüşme Kıvrıkoğlu ile Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner’in, İlker Başbuğ’un tutuklanması halinde istifa edecekleri iddiası nedeniyle kulisleri hareketlendirdi. Arınç, Twitter’dan “Önceden programlanmış bir iadei ziyaret” mesajını verdi.

  ÜÇ kuvvet komutanının dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ziyareti, kulisleri hareketlendirdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Arınç’ı Başbakanlık Merkez Bina’daki makamında ziyaret etti. Yaklaşık 50 dakika süren görüşme, Kıvrıkoğlu ile Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner’in, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanması halinde istifa edecekleri iddiası nedeniyle kulisleri hareketlendirdi.

  Arınç yalanladı

  Arınç, görüşme sonrasında Twitter’dan komutanların ziyaretini önceden planlanmış iadei ziyaret olarak duyurup iddiaları yalanladı. Arınç, Twitter’dan şu mesajı verdi: “Yaklaşık yarım saat önce deniz, hava, kara kuvvetleri komutanlarımızla birlikteydim. Geçtiğimiz günlerde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştum. Bugün de onlar nezaket gösterip iadei ziyarette bulundular. Ziyaret esnasında kulislerde bu ziyaretle ilgili farklı yorumlar yapıldığını öğrendim. Bu tamamen daha önceden programlanmış bir ziyarettir. Komutanlarımıza bu nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Arınç’ın yakın çevresi de ziyarette kesinlikle istifa konusunun gündeme gelmediğini belirtirken, istifa iddiaları için “asılsız” açıklaması yaptı.

  Selvi’nin iddiası

  Yeni Şafak Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi dünkü köşesinde, istifa restinin Kıvrıkoğlu ile Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner’den geldiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in reste rest kararı aldığını öne sürdü.

  Genelkurmay: İstifa haberi yalan

  GENELKURMAY Başkanlığı Kara Kuvvetleri ve Harp Akademileri Komutanlarına yönelik bazı iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı, dün bir günlük gazetede, “iki komutanın istifa edeceği” yönündeki iddialara ilişkin internet sitesinde açıklama yaptı. Açıklamada, “4 Ocak 2012 tarihli bir gazetede, Kara Kuvvetleri ve Harp Akademileri Komutanlarına yönelik bazı iddiaları içeren bir köşe yazısı yayımlanmış ve bu yazıya atıf yapılarak haber kanallarının internet sitelerinde aynı iddialar yer almıştır. İddialar gerçek dışıdır” ifadeleri kullanıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı