Gündem Haberleri

  Herkes Yaratıcıdır / Solmaz Havuz - Sevil Bremer

  Hürriyet Haber
  24.02.2011 - 13:30 | Son Güncelleme:

  Eğitimci Solmaz Havuz ve Psikoterapist Sevil Bremer’in kaleme aldığı, her yaşta, her yetenekte insan için yaratıcılığın sınır tanımaz dünyasına bir giriş rehberi olan, “Herkes Yaratıcıdır” kitabı raflardaki yerini aldı.

   “Herkes Yaratıcıdır”, Eğitimci Solmaz Havuz ve Psikoterapist Sevil Bremer’in 2000 yılından bu yana düzenlediği Yaratıcılığa Dokunmak adlı grup çalışmasının kazandırdığı tecrübe ve bilgi birikimini okuyucuyla buluşturuyor.

   

  Ormanlar Kralı Arslan’ın uzun kuyruklu pembe bir hipopotamın peşine takılıp, ormanın derinliklerine doğru koşmasıyla başlayan “Herkes Yaratıcıdır” kitabı, arslanın yolculuğu boyunca Kreatör, Yokatör, Sosyatör kelimelerinin anlamlarını sorgulamasıyla devam ediyor.

   

  Yaratıcılık üzerine yapılan çalışmalardan örnekler, “Yaratıcılığa Dokunmak” grubunun ve ünlü isimlerin yaratıcılık hikayeleri, 22 kişi üzerinde yapılan anket çalışmaları, bilim, felsefe, din, mitoloji, sanat, edebiyat örnekleri ile çıktığınız yolculukta yaratıcılığınızın önündeki engelleri kaldıracaksınız.

   

  “Herkes Yaratıcıdır” kitabının içerisinde yer alan anket ve alıştırmalar içinizdeki çocuğu serbest kılıp özünüzle bütünleştirirken, yaratıcılığınızı olumsuz yönde etkileyen toplumsal engeller, kadın-erkek farklılıkları, bireysel engeller gibi olumsuzlukları kavramamıza yardımcı oluyor.

   

  Eğitimci, yönetici, ebeveyn ve yaratıcılığını açığa çıkarmak isteyen her bireyin başucundan ayıramayacağı bir rehber olma özelliği taşıyan “Herkes Yaratıcıdır” kitabı, sıradan olduğunu düşünen her insanın içerisindeki yaratıcılığa dokunacak.

   

  /images/100/0x0/55ea7a74f018fbb8f88295beCinius Yayıncılık tarafından yayımlanan “Herkes Yaratıcıdır”, kimi zaman bir Anadolu kadınının kimi zaman bir arslanın ve en önemlisi bireyin kendini bulacağı güncel seslerin hikayeleriyle yaratıcılığın günlük yaşama olan etkisini gözler önüne seriyor. Yaratıcılık potansiyelinizi geliştirme konusunda cesur olmayı ve harekete geçmeyi sağlayan“Herkes Yaratıcıdır” ile birey özüyle tanışarak hayat ile evlenmeyi seçiyor. 

   

  Sevil Bremer Hakkında: Stockholm Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden uzman psikolog olarak mezun olduktan sonra Aile Terapisi ile Çocuklar ve Gençlere Yönelik Grup Psikoterapisti eğitimini ve Göteborg Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Süpervizör eğitimini tamamlamıştır. 30 yılı aşkın süredir psikolog ve psikoterapist olarak Stockholm’de değişik kurumlarda çalışan Bremer bir dönem İstanbul’da psikoterapist olarak da çalışmıştır. Halen Stockholm’de yönetici ve psikoterapist olarak görevini devam ettirmektedir. Kendisinin iki kitabı ve ayrıca uluslararası ve ulusal kongrelerde 50’ye yakın sunumu olmuştur.

   

  Solmaz Havuz Hakkında: İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. Almakta olduğu Gestalt Eğitimi’ni tamamlamak üzeredir. 17 senedir eğitimci ve grup yöneticisi olarak çeşitli eğitim kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında ve özel şirketlerde kişisel gelişim, psikolojik ve sosyal destek konularında grup çalışmaları, seminerler düzenlemiştir. Ayrıca 1999 depreminden sonra İsrail, Kiryat Shmona Enstitüsü Eğitim Grubu’ndan, Travma Sonrası Stres Bozuklukları Eğitimi alarak, Kriz Yönetimi çalışmalarında bulunmuş, Kriz Yönetimi programını geliştirmiş ve aynı dönemde Kandilli Rasathanesi’nde “İstanbul Afete Hazırlık Eğitim” projesinde eğitmenlik yapmıştır. Halen Yönetim Becerileri, Çatışma Çözme Becerileri, Motivasyon, Stres Yönetimi, Yaratıcılık, Zorluklarımdaki Güçlü Yanlarım, Beden Dili, Sunum Becerileri, Duygusal Zeka, Kriz Yönetimi, Arabuluculuk, Eğitici Eğitimi, Bilgisayar, Çocuğum Ve İlişkim, Güç Yönetimi, Manevi Taciz, Davranış Yönetimi, Karar Vermek konularında bireysel ve kurumlara yönelik eğitimler vermektedir.

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı