Gündem Haberleri

  Herkes kendi kıyılarını temizleyecek

  A.A
  18.05.2011 - 09:56 | Son Güncelleme:

  Çanakkale'de Biga Kaymakamlığının öncülüğünde başlatılan “Herkes Kapısının Önünü Süpürsün, Sahillerimiz Sahipsiz Kalmasın” kampanyası kapsamında, ilçeye bağlı belde ve köylerde halk kendi kıyı şeridini temizleyecek.

  Kaymakam Fatih Genel, yaptığı açıklamada, ilçenin 72 kilometre uzunluğunda sahil şeridine sahip olduğunu söyledi.

  Sahillerin temizliğine dikkat çekmek amacıyla “Herkes Kapısının Önünü Süpürsün,Sahillerimiz Sahipsiz Kalmasın” kampanyası düzenlediklerini belirten Genel, 20 Mayıs'ta başlayacak kampanyanın, 6 Haziran'da sona ereceğini dile getirdi.

  Genel, “Sahillerimiz çok kirli. 'Temizlik imandan gelir' anlayışına sahip tüm köylülerimiz ve belde sakinlerimizi kampanyamıza destek vermeye çağırıyorum” dedi.
  Gemilerden denize bırakılan sentetik atıkların rüzgar ve dalgaların etkisiyle sahillere ulaştığına işaret eden Genel, şunları kaydetti:
  “Güzel sahillerimiz bu nedenle kirleniyor. İlçemizin yetkilileri olarak bu duruma sessiz kalamayız. 'Aslan yattığı yerden belli olur' diyoruz. Bu kapsamda Kemer, Değirmencik, Aksaz, Bekirli, Çeşmealtı, Bozlar, Sığırcık, Güvemalan, Sinekçi, Ayıtdere, Gerlengeç köyleriyle Karabiga ve Gümüşçay beldelerinde herkes kendi kıyı şeridini temizleyecek.”

  Kaymakam Genel, kampanyada başarı gösteren köy ve beldelere ödül verileceğini sözlerine ekledi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı