Gündem Haberleri

  Herkes bu kıza hayran

  Hürriyet Haber
  30.05.2011 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Aynı anda 3 enstrüman çalabilen Taylandlı müzisyen Shara Lin'in, tek kişilik orkestrasıyla seslendirdiği parçalar internette izlenme rekorları kırıyor.

  AYNI ANDA 3 ENSTRÜMANI BÖYLE ÇALIYOR - WEB TV

  Lin'in aynı anda piyano, keman ve kanun benzeri geleneksel bir çalgı olan zither ile seslendirdiği, Tayvanlı besteci Jolin Tsai'nin “Dancing Diva” (Danseden Diva) adlı eseri, youtube video paylaşım sitesinde 3 hafta içinde 4 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

  İlgi çekici performansıyla bir anda dünya çapında üne kavuşan 25 yaşındaki Lin, piyano çalmaya 3 yaşında başlamış. sonraki yıllarda keman, zither, gitar, bateri ve mızıka çalmayı da öğrenmiş.

  Müzik alanında eğitim de gören Lin, kemanını çenesinin altına sıkıştırdıktan sonra zitherden piyanoya, piyanodan zithere uzanarak seslendirdiği klasik müzik ile Tayvanlı bestecilerin pop müzik parçalarından oluşan performansını 5 günde kayda aldığını anlatıyor.

  Lin, “Bence en zoru piyano ile zitheri aynı anda çalmaktı. Gerçekten de gözlerimin genişleyerek birbirinden daha da ayrılmasını istedim. Eğer ikisini birlikte çalacaksam bunu görerek değil hissederek yapmak zorundayım” diyor.

  Youtube'da elde ettiği şöhretin ardından başka yaratıcı performansları da denemek istediğini belirten Lin, şunları kaydetti: “İnsanlar bu videoyu gördükten sonra ayağımla davul çalmayı ve buna bir de mızıka eklemeyi önerdi. Ben de 'olur bunun üzerinde düşüneceğim' dedim.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı