Gündem Haberleri

  Herkes arıyor

  Aziz ÖZEN / İSTANBUL
  17.04.2016 - 20:29 | Son Güncelleme:

  8’İNCİ Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23’üncü yıldönümünde Topkapı’daki mezarı başında anıldı. Anıtmezar’daki törene Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, oğulları Ahmet ve Efe Özal ile gelinleri Elvan ve Sinem Özal, torunları, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, İstanbul Valisi Vasip Şahin, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, Halil Şıvgın, Lütfullah Kayalar, Esat Kıratlıoğlu, ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Kemal Başak, Turgut Özal Üniversitesi öğrencileri, siyasi parti temsilcileri ve İstanbullular katıldı.

  Semra Özal dizlerinden operasyon geçirdiği için törene tekerlekli sandalye ile geldi. Turgut Özal’ın özgeçmişinin okunmasıyla başlayan anma töreninde, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga mezara Cumhurbaşkanlığı çelengini koydu.

  Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Özal ailesi taziyeleri kabul etti. Özal’ın mezarına, yapımında emeği olduğu Malatya Çat Barajı’ndan getirilen su dökülürken, Amir Ateş grubunun Kuran-ı Kerim okuması ve yapılan duanın ardından tören sona erdi.

  Mezarlık çıkışında vatandaşlara lokum dağıtıldı. Semra Özal, “23 sene oldu. Onu sonradan daha iyi anladılar. Türkiye de, dünya da onu arıyor. Bütün millet artıyor onu. Ama sonradan anladılar kıymetini” dedi. Hiç görmediği dedesinin mezarına karanfiller bırakan torunu Serra Özal, “Onu tanısaydım daha çok sevebilirdim ama hala çok seviyoruz onu. Dedem yaşasaydı derslerime de yardım ederdi” dedi.

  Etiketler: VEFAT , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı