Gündem Haberleri

  'Her türlü harften örgütü saldılar'

  ANKARA
  23.10.2015 - 23:22 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, “7 Haziran’dan bu yana birileri yine terör kartına sarılarak, terörün her türlü rengini, alfabenin içinden her türlü harflerle oluşan terör örgütlerini üstümüze saldı” dedi. Davutoğlu, Hak-İş’in 13. Olağan Genel Kurulu’na katıldı, ardından İzmir Bergama’da düzenlenen AK Parti mitinginde konuştu. 

  DEAŞ’A DA PKK’YA DA AYNI

  Davutoğlu, 7 Haziran’dan sonra kimi hayallere kapılan çevrelerin, bir kez daha kumpasları siyasete sokmaya çalıştıklarını belirtip özetle şöyle konuştu: “Eskinin vesayet odakları, baskı grupları akıllarınca bir yönetim boşluğu olacağını düşünüp, eski oyunlarından medet umdular. Onların en kullanışlı aleti de terördür, terör örgütleridir. Hayatlarını kaybedenlerin hakkını, hukukunu, emeğini korumak için de tek terörist kalmayıncaya kadar mücadele edeceğiz.

  DEAŞ’A DA DHKP-C’YE DE PKK’YA DA AYNI

  yaklaşımla dimdik mücadelemizi sürdürürüz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Kimse boş heveslere kapılmasın. Bu güzel ülkede, emekçisiyle, emeklisiyle, yaşlısıyla, genciyle, köylüsüyle, kentlisiyle, kadınıyla, erkeğiyle, kardeşçe, refah içinde kıyamete kadar bir arada yaşayacağız. Toplu sözleşme süreci devam eden taşeron işçilerin toplu sözleşmelerinin sonuçlandırılması, ivedilikle sonuçlandırılması için gereken talimatları da buradan veriyorum. Taşeron işçilerimizin toplu sözleşme hakkı dahil, bütün haklarının temini konusunda zaten gerekli yasaları çıkardık. Biz bu yasaları rafta dursun diye çıkarmıyoruz, uygulamak için çıkarıyoruz. Taşeron işçilerimizi asli işlerde kamuda istihdam edeceğiz. Bu meseleyi kökünden çözmeye kararlıyız.”                           

  Her türlü harften örgütü saldılar

  MEHTER HATIRASI

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, dün ziyaret ettiği İzmir’de ilk olarak Bergama ilçesinde halka seslendi. Burada Otistik Engelliler Mehteran Takımı gösterisiyle karşılanan Davutoğlu, Diyarbakır’da şehit olan polis Ahmet Kılıç’ın kızı Ecem’i kürsüye çıkardı onların kendilerine emanet olduğunu söyledi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı