Gündem Haberleri

  ‘Hepiniz geberin’

  Seçkin KIRARSLAN- Aydın ARSLANYILMAZ/ ZONGULDAK, (DHA)
  09.01.2006 - 14:26 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ta ihbar üzerine gittikleri Çaydamar Mahallesi’nde tavukların dışarıda dolaştığını gören Tarım İl Müdür Yardımcısı Cemalettin Çataklı sinirlenerek, “Zonguldak’ta kuş gribi var. Belediye hoparlörlerinden tavukları kümesten çıkarmayın diye anonslar yapılıyor” dedi. “Anonsları biz duymadık” diyen mahalle sakinlerine tepki gösteren Çataklı, “Hepiniz geberin tamam mı. Geberin” diye bağırdı. Vatandaşlar ise Çataklı’ya “Sen geber” diye yanıt verdi.

  Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Çomranlı ve Akyamaç köylerinde rastlanan kuş gribinin ardından İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gelen ihbarları değerlendiriyor. Merkez ilçeye bağlı Çaydamar Mahallesi’nde ‘Tavuk ölüsü var’ ihbarı alan İl Tarım Müdür Yardımcısı Cemalettin Çataklı başkanlığındaki 3 kişilik ekip, belirtilen yere gitti.

  Burada tavukların açıkta dolaştığını gören İl Tarım Müdür Yardımcısı Cemalettin Çataklı, vatandaşlara “Bu tavukların sahibi kim? Belediye hoparlörlerinden tavukların kümeslerden dışarı çıkarılmaması konusunda anonslarla uyarılar yapılıyor. Niye bu tavuklar dışarıda?” diye bağırdı.

  Mahalle sakinleri ise, o anda belediye hoparlörlerinden anonslar tekrarlanmasına rağmen, bu konudaki anonsları duymadıklarını iddia edince Çataklı sesini yükselterek, “Hepiniz geberin tamam mı. Geberin” diye bağırdı. Bunun üzerine bir vatandaş ise Çataklı’ya “Sen geber. Ben niye gebereceğim” diye karşılık verdi.

  Daha sonra özel kıyafetli İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, kümeslerdeki tavukları inceledi. Yapılan incelemede tavuklarda hastalık belirtileri görülmedi. Dışarıda dolaşan tavuklar da kümeslere kondu.
  Tarım İl Müdürü Yusuf Akın ise, yardımcısı Çataklı'nın vatandaşlara gösterdiği tepkiyle ilgili olarak, “İki gün önce bize konuşma yasağı geldi. Zaten bu olayın haber değiri de yok”diyerek soruları yanıtsız bıraktı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı