Gündem Haberleri

  Hep arıza yapıyor diyordu

  Çetin AYDIN-İsmail AKTAŞ / İSTANBUL
  22.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Boğazı’na düşen polis helikopterinde ölen 4 kişi için dün cenaze töreni yapıldı.

  Pilot Komiser Güçlü’nün nişanlısı Rümeysa Tekelioğlu, Emniyet Müdürü Çapkın’a “Hep arıza yapıyor, diyordu. Ne olur yeni helikopterler alın” diye feryat etti.

  ANADOLUKAVAĞI sahilinde düşen İstanbul Emniyeti’ne bağlı Fransız Alouette II tipi helikopterde ölen 4 kişi için dün gözyaşları sel oldu. Ölen THY pilotu Mehmet Oray Sarıçay’ın (31) cenazesi sabah memleketi Bilecik’e götürülürken, Bilgi İşlem Müdürü Ragıp Ali Bilgen (41), oğlu Abdullah Tarık Bilgen (9) ile Pilot Komiser Murat Güçlü (30) için Fatih Camisi’ndeki öğle namazının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene, Devlet Bakanı Egemen Bağış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da katıldı. Murat Güçlü’yle 29 Mayıs’ta evlilik hazırlığı yapan öğretmen nişanlısı Rümeysa Tekelioğlu (25), caminin avlusuna elinde damatlıkla geldi. Nişanlısının tabutuna sarılan Tekelioğlu, “Biz tek kanatlı melekleriz. Beni kanatsız bıraktın. Dua et, yalvar Murat’cığım melekler beni de alsınlar” diye ağladı. Tekelioğlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a, “Murat ‘Helikopterlerimiz çok eski, hep arıza yapıyor, başbakanımız yeni helikopterler alacak’ diyordu. Ne olur müdürüm yeni helikopterler alın başka Murat’lar ölmesin” dedi. Çapkın da “Çoğu yeni. Birkaç tane eski var, onların da bakımları yapılmıştı” karşılığını verdi. Murat Güçlü’nün cenazesi memleketi Konya’ya götürüldü.

  Belki dönmeyebilirim

  EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TÖREN /WEB TV

  GÖZYAŞLARI SEL OLUP AKTI / WEB TV

  MOBESE’den de sorumlu Bilgi İşlem Şube Müdürü Ragıp Ali Bilgen’in mesai arkadaşları, “Normalde evrakın tamamını imzalamak gibi bir alışkanlığı yoktur. Ama bu kez, ’Gidiyorum, belki dönemeyebilirim’ diyerek evrakı imzaladı” dediler. Törenin ardından baba-oğul Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi.

  Nereye gittin oğlum/images/100/0x0/55ea72d8f018fbb8f880a3ba

  HELİKOPTER kazasında eşi Ragıp Bilgen ile 9 yaşındaki oğlu Abdullah Tarık Bilgen’i kaybeden Ayşe Bilgen, Türk bayraklarına sarılı tabutları caminin avlusuna girince hıçkırıklara boğuldu. Bilgen, “Beni bırakıp nereye gittiniz” diyerek gözyaşı döktü. Bilgen MOBESE kameralarına bakarak, “MOBESE’den görüyorsun değil mi, yukarıdan. Dayanamazsınız bu acıma da belki beni alırsınız yanınıza” dedi.

  DÜŞEN HELİKOPTER BÖYLE ÇIKARILDI / FOTO GALERİ

  Airbus pilotu olacaktı

  Cenazesi Bilecik’te defnedilen Mehmet Oray Sarıçay’ın 2 yıl önce üsteğmen rütbesindeyken TSK’dan ayrıldığı, THY’nin Airbus filosunda 2’nci pilot olmak için eğitim aldığı anlaşıldı. Sarıçay’ın Havacılık Şube’den sorumlu Özdemir’in arkadaşı olduğu ve helikoptere misafir olarak bindiği belirtildi. Törende Sarıçay’ın arkadaşları gözyaşı döktü.

  POLİS HELİKOPTERİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  HELİKOPTERİN DÜŞTÜĞÜ YERDEN SON GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  HELİKOPTER ENKAZI BÖYLE ARANDI / WEB TV

  GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI / WEB TV

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı