GeriGündem Devlet Bahçeli: Hendek kazan mezarını kazar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Devlet Bahçeli: Hendek kazan mezarını kazar

Devlet Bahçeli: Hendek kazan mezarını kazar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Güneydoğu’daki olaylara ilişkin, “Hainler, sokaklarda hendek kazıyorlarmış, mezarlarını kazdıklarını öğrenecekler” dedi. Bahçeli, dün Adana’da adını taşıyan köprünün temel atma töreninde özetle şunları söyledi:

TELAFİSİ MÜMKÜN DEĞİL

“ZAMAN zaman ülkemizin diğer bölgelerinde olduğu gibi Adanamızı da karıştırmak isteyen çevreler vardır. Bölücü tahrikler Adana’da da amacına ulaşamayacak, en başta Adanalılar buna müsaade etmeyecektir. Çukurova, geçmişte bağrından Tufan Bey ve Saim Bey’i çıkarıp zalime geçit vermemişti, bugün de geçit vermeyecek, milli birlik ve bütünlükten yana olan duruşunu koruyacaktır. Türkiye gergin, kaygılı, öfkeli ve tedirgindir. Küçük bir kıvılcım, telafisi mümkün olmayan hadiselere neden olabilecektir.

Bu hassas ortam tahrik ve kışkırtmalara açık ve müsaittir. İçinde bulunduğumuz hassasiyet, tarihin Milliyetçi Hareket’e kazandırdığı tecrübe, Türk milliyetçiliği davasının oluşturduğu ortak akıl, ecdadımızın nasihatleri ve dersleri bizlere, ihanetlere karşı dikkat; işbirlikçilere karşı uyanıklık; istismara karşı temkin; tahriklere karşı sükûnet tavsiye etmektedir. Sokaklarda arayacağımız, sokaklarda bulacağımız geleceğimiz yoktur.

Devlet Bahçeli: Hendek kazan mezarını kazar

SONLARINI HAZIRLIYORLAR

Hainler, sokaklarda hendek kazıyorlarmış, mezarlarını kazdıklarını öğrenecekler. Barikat kuruyor, çukur açıyorlarmış; sonlarını hazırladıklarını da anlayacaklar. Kahraman şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu milletin kahır ve azameti Türk ve Türkiye düşmanlarının kökünü kurutacaktır. Türk milleti, yıkım taşeronlarına, çözülme lobilerine, ihanet odaklarına, işbirlikçi elitlere, satılık kalem ve sözde aydınlara, hu-
sumet cephesine inat bölünmeyeceğini gösterecektir. Biliniz ki susmuşsanız, Türkiye yok olmuş demektir. İnadına ve ısrarla konuşacaksınız, haykıracaksınız. Devlet Bahçeli Köprüsü’nün kutlu olmasını temenni ediyorum. Allahına gurban Adana.”

KÖPRÜSÜNÜN TEMELİNİ ATTI ANAHTARI ALDI

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, temel atma töreninde Bahçeli’ye kentin temsili anahtarını da verdi. Seyhan ile Yüreğir ilçelerini birleştirecek olan 825 metrelik Devlet Bahçeli Köprüsü, Türkiye’nin en uzun dördüncü köprüsü olacak. Uzunluğu bağlantı ve anayollara uzantısıyla
2 bin 450 metreyi bulacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle