Gündem Haberleri

  Hemşireye seksi giyinme yasağı

  Hürriyet Haber
  30.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danimarka'da ilk kez bir hastanede hemşirelerin seksi giyinmeleri yasaklandı. Kolding Hastanesi kalp bölümünde çalışan hemşireler için bir genelge yayınladı. Genelgede, seksi iç çamaşırı ve iç çamaşırının görünebileceği incelikte önlük giyen, takı takarak makyaj yapan hemşirelerin kalp hastaları için tehlike yarattığı belirtildi.

  DANİMARKA'da ilk kez bir hastanede hemşirelerin seksi giyinmeleri yasaklandı. Kolding Hastanesi kalp bölümünde çalışan hemşireler için bir genelge yayınladı. Genelgede, seksi iç çamaşırı ve iç çamaşırının görünebileceği incelikte önlük giyen, takı takarak makyaj yapan hemşirelerin kalp hastaları için tehlike yarattığı belirtildi. Yeni yıldan itibaren hemşirelerin seksi kıyafetler giymemeleri ve kendilerini hastalara tanıtırken soyadlarını kullanmaları istendi.

  Kalp bölümü başhemşiresi Ruth Kristensen, ‘‘Yayınladığımız genelge bir tavsiye şeklindedir. Özellikle genç hemşireler ve sosyal sağlık asistanları, gerek kıyafetleri, gerekse hareketleri ile çok seksi olabiliyor ve hastalar için tehlike yaratıyorlar. Gerek hastanın iyiliği gerekse yakınlarına saygı açısından kalp bölümünde çalışan hemşirelerin daha düzgün giyinmeleri istendi’’ dedi. Hastanede daha önce yaşamını yetirmiş bazı hastaların kalplerinin seksi hemşirelere dayanamamış olabileceği belirtilirken, genç hemşirelerin bir kısmı, alınan karara uyacaklarını, bir kısmı da kararın çok eski kafayla alınmış bir karar olduğunu, kendilerine yakışır şekilde giyinmeye devam edeceklerini söylediler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı