Gündem Haberleri

  Hemotoloji uzmanları Çeşme'de toplanıyor

  A.A
  08.10.2008 - 11:21 | Son Güncelleme:

  34. Ulusal Hematoloji Kongresi, 8-11 Ekim 2008'de Çeşme'de yapılacak. İşte detaylar.

  Türk Hematoloji Derneği tarafından Çeşme'de düzenlenecek kongreye yurt içi ve yurt dışından yaklaşık bin kişi katılacak.

  ABD, İngiltere, Avusturya, İtalya, İsrail, Almanya ve İspanya'dan alanında uzman hekimlerin de bulunacağı kongrede, 70 bilim adamı konuşma yapacak, 400 ulusal bildiri tartışılacak.

  Konferans, panel ve poster sunumlarının olacağı kongrede, kan bilimi alanındaki son gelişmeler, hemofili, kök hücre nakli, moleküler hematoloji, kronik lösemi ve kök hücre biyolojisi gibi konular ele alınacak.

  Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Muhit Özcan, kongrede, Türkiye'deki hematologlarla Avrupa Hematoloji Cemiyeti'nde bilimsel ve yönetsel pozisyonlarda görev yapan uzmanları bir araya getirmek istediklerini belirterek, “Dünyadaki güncel yaklaşımların takip edilmesini sağlamak, bilgi alış verişinde bulunmak ve Avrupa'da çok etkin bir Türk hematoloji toplumu yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.

  Kongredeki konuşmacıların tamamının yurt içi ve yurt dışına önemli çalışmalara imza atan kişiler olduğunu ifade eden Özcan, hematoloji alanında yaşanan sıkıntıların giderilebilmesine yönelik çözüm arayışlarında bulunacaklarını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı