GeriGündem Hem terör hem beyaz toros dolaşır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hem terör hem beyaz toros dolaşır

Hem terör hem beyaz toros dolaşır

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, dün Van’da düzenlediği mitingde hem muhalefete yüklendi hem de birlik ve beraberlik mesajı verdi.

 “Biz millet ötekiler zillet” diye yüklendiği muhalefetin barış getiremeyeceğini belirten Davutoğlu, özetle şunları söyledi: “Zengin Van sofrası gibi Türküyle Kürdüyle Arabıyla Zazasıyla Lazıyla Çerkeziyle hep birlikte kültürel lezzet sofrasıyız. Yörüklerden Ahmet, Batman Kürtlerinden Mehmet, Diyarbakır Kürtlerinden Mehdi, Bingöl Zazası Cevdet, Vanlı Beşir aynı masada oturup Türkiye’nin geleceği için birlikte çalışıyoruz. Yaptığımız işi yarım bırakmayacağız, ne çözüm süreci ne de terörle mücadele süreci yarım kalacak. 

ONLAR AYIRMIYOR

Söz veriyorum, bir gün, bir saat, bir dakika, bir saniye dahi herhangi bir bebeği, herhangi bir genci, herhangi bir vatandaşımızı Kürttür, Türktür diye ayırırsak bu makamlar da bu nefes alıp verdiğimiz ten de bize haram olsun. Zaten şer odakları da bu kararlılığımızdan çekiniyor. Biliyorlar ki AK Parti zayıfladığında terör odakları güçlenecek, çözüm süreci de bitecek. AK Parti iktidardan inerse buralarda terör çeteleri ya da eskiden olduğu gibi beyaz Toroslar dolaşacak. DEAŞ (IŞİD), PKK bize saldırdığında verdiğim talimat açıktır, terör çeteleriyle mücadele edeceksiniz ama tek bir vatandaşımızın canına, malına, izzetine, onuruna zeval vermeyeceksiniz. Biz ayırıyoruz ama onlar ayırmıyor, sivili de polisi de askeri de korucuyu da şehit ediyorlar. 

BİZ MİLLET ÖTEKİLER ZİLLET

Biz Ergenekon vesayetiyle mücadele ettik ama HDP Kandil’in vesayetiyle bile mücadele edemiyor. Barışı sadece biz getiririz, CHP de, MHP de, HDP de barış getiremez. AK Parti millet ötekiler zillet, zillet içindeler. Silahlar magmaya kadar gömülünceye dek mücadelemizi devam ettireceğiz.”AK Parti Van İl Başkanlığı’nca düzenlenen toplantıda kanaat önderleri ve sivil toplum örgülerinin temsilcileriyle bir araya gelen Davutoğlu, “Biz ülkeyi parçalamadık, Ne terör örgütüne fırsat vereceğiz ne de beyaz toroslara. Değerli Vanlılar siz de ‘terörist istemiyoruz’ diyerek sesinizi yükseltin” diye konuştu.  

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle