Gündem Haberleri

  Hem sanık hem pişkin

  Hümeyra PARDELİ/DHA
  06.09.2013 - 01:01 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da tecavüzden aranırken Interpol’den çıkarılan kırmızı bültenle Rusya’da bulunup Türkiye’ye getirilen sanık ifadesiyle şaşırttı: “O kız ağzımı, burnumu kırdı. Davacı olması gereken benim.”

  Erzurum’un Pazaryolu ilçesinde Abdülbaki A. (37) 3 yıl önce o dönem 17 yaşındaki H.N.A.’ya evlenme teklif etti ancak reddedildi. Abdülbaki A. bir süre sonra tarlada karşılaştığı genç kıza tecavüze kalkıştı. Tecavüzden son anda kurtulan H.N.A. şikâyetçi oldu. Rusya’ya kaçan Abdülbaki A. hakkında Interpol’den kırmızı bülten çıkarıldı. Rusya’da 4 Ocak’ta yakalanan Abdulbaki A., 10 Temmuz’da Türkiye’ye iade edildi. Erzurum’a getirilen Abdulbaki A. olaydan 3.5 yıl sonra, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı. ‘Çocuğun basit cinsel istismarı, mağdurun ruh ve beden sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı’ suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Abdulbaki A., suçlamaları kabul etmedi.
  ‘BENİ REZİL EDİYORDU’
  Abdulbaki A., “Yazdığım mesajları köydekilere gösterip beni rezil ediyordu. Saldırıya uğrayan benim. O kız ağzımı, burnumu kırdı. Davacı olması gereken ben iken o şikâyetçi oluyor” diye konuştu. Cinsel istismar yasalarının çok ağır olduğunu savunan sanığın avukatı Sadullah Kaya ise, “Arkadaşlarıma da söylüyorum. Asla bir bayan müvekkille ofisinizde tek kalmayın. Bir elinden tutuyorsun, hemen ‘Ruhsal sağlığı bozuldu’ raporu veriliyor” dedi. Mahkeme heyeti Abdulbaki A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  Etiketler: tecavüz , sanık , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı