Gündem Haberleri

  Hem öldürdü hem de kameralar karşısında aylarca ağladı

  Arzu ÇAKIR MORİN / PARİS
  27.09.2013 - 06:48 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın Clermont Ferrand bölgesinde 5 ay kadar önce gözyaşları içinde 5 yaşındaki küçük kızı Fiona’nın kaybolduğu haberini veren annenin, aslında uyuşturucu bağımlısı erkek arkadaşı ile birlikte Fiona'yı öldürdükleri ve yakınlardaki bir ormana gömdükleri ortaya çıktı.

  Cecile Bourgeon bundan 5 ay önce polisi arayarak, kızı ile parka gittiğini, kızı parkta oynarken kendisinin kısa süre uyuyakaldığını, ancak uyandığında kızını bulamadığını bildirdi. Bütün aramalara rağmen küçük Fiona’dan hiçbir iz bulunamazken, polis parkta yaptığı incelemede tek bir tanığın bile küçük Fiona’yı görmediği yönündeki ifade üzerine anne ve uyuşturucu kullanıcısı erkek arkadaşı üzerinde yoğunlaştı.

  5 aydır seferber olan mahalle sakinleri ve dernekler de küçük kızın bulunması için afişler, ilanlar, fotoğraflar bastırarak anneye destek verdiler. Kameralar karşısında sürekli ağlayan Cecile Burgeon kızının bulunması için yalvarıyor, bilgi almak üçün sürekli polisi arayarak, onların yeterince etkili çalışmadığından şikayet ediyordu.

  KORKUNÇ İTİRAF
  Ancak annenin hikayesine inanmayan Fransız polisi dün anneyi sorguya aldı. Sorguda psikolojisi hayli bozuk olduğu görülen anne sonunda 5 arkadaşını davet ettikleri bir gece, erkek arkadaşının sarhoş olduğunu ve kızını döverek öldürdüğünü, ardından paniğe kapıldıklarını ve birlikte yakınlarda bir ormana gömdüklerini itiraf etti.

  ÇOCUĞUNU ÖLDÜRÜP HERKESİ KANDIRDI / FOTO GALERİ

  Mahalle sakinlerince "uyuşturucu bağımlısı ve tam bir psikopat" olarak tanımlanan erkek arkadaş Berkan Maklouf ise "Fiona hamile annesinin taklidini yapıyor ve onun gibi kusuyordu. Yine bunu yaparken bir sabah kusmuk içinde boğulduğunu gördük. Panik nedeniyle de bir yere gömdük" diye ifade verdi.

  MAHALLE SAKİNLERİ ÖFKELİ
  Fiona’nın kaybolduğu 12 Mayıs tarihinden bu yana acılı anne rolü yapan 25 yaşındaki Cecile Bourgeon, kendisine inanan mahalle sakinlerini öfkelendirdi. Beş aydır aktif olarak çalışan ve sosyal medya üzerinden ilanlar yayan Fiona İçin Destek Komitesi üyesi mahalle sakinleri, "Bu insanlık dışı. Resmen bizimle eğlenmişler. Kabul edilemez" dedi.

  Fransız polisi hala anne Cecile Bourgeon ve 3 polis köpeği eşliğinde, orman içinde göl kenarında bir yere gömülen küçük Fiona’nın cesedini arıyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı