Gündem Haberleri

  Hem minibüsü hem ATM'yi yaktılar

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  03.01.2012 - 17:44 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ta, 10 gün önce yerinden sökülerek çalınan 480 kiloluk otomatik para çekme makinesi, içindeki 151 bin lira alındıktan sonra minibüsle birlikte ormanlık alanda yakıldı.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü binasının önünde, maden işçilerinin işlemlerinin yapılması için kurulan tek katlı banka şubesinin camekanlı bölümündeki 3 ATM’den biri, geçen 25 Aralık gecesi yerinden sökülerek içindeki 151 bin lirayla çalındı. Banka şubesindeki güvenlik kameralarının 6 Aralık’tan bu yana arızalı olduğu ortaya çıkarken, polis soygunun aynı gece Terakki Mahallesi’nden çalınan 67 DE 561 plakalı minibüsle gerçekleştirildiğini tespit etti.

  HEM MİNİBÜSÜ HEM ATM'Yİ YAKTILAR / WEB TV

  ODUN TOPLAMAYA GİDEN KÖYLÜ BULDU

  Kentteki işyerlerine ait güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, içinde 4 kişi bulunan minibüsün Elvanpazarcık Beldesi yönüne gittiğini belirlerken, Kardeşler Köyü’nde oturan 54 yaşındaki Yunusu Çakar, bugün öğle saatlerinde odun toplamaya gittiği belde yakınındaki ormanlık alanda yakılan minibüsü gördü. Çakar’ın haber vermesi üzerine gelen polis, yakılan minibüsün ATM’nin çalınmasında kullanılan araç olduğunu belirledi. Hırsızların, ATM’yi açtıkları ve içindeki 151 bin lirayı aldıktan sonra minibüsle birlikte ateşe verdikleri saptandı.

  Polis, otomatik para çekme makinesi ile minibüste ve çevrede yaptığı araştırmada hırsızların yakalanması için ipucu bulmaya çalıştı. İncelemenin ardından tamamen yanan minibüs ve ATM, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’nün otoparkına çekilirken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı