Gündem Haberleri

  Hem en kutsalı hem de canları kurtardılar

  AA
  23.04.2016 - 16:06 | Son Güncelleme:

  Teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde bazı vatandaşlar talepleri üzerine evlerinden tahliye edildi. Güvenlik güçleri tahliye sırasında çocuklar ile yakından ilgilendi, vatandaşlara eşyalarını taşırken yardım etti. Yaşlı bir çiftin evlerinden çıkarken yanlarına aldıkları Kur'an-ı Kerim, öperek teslim alan bir asker tarafından özenle taşındı.

  PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde, güvenlik güçleri, talepleri üzerine tahliye edilen vatandaşlara yardımcı oldu, çocuklar ile de yakından ilgilendi. Bir asker de yaşlı çiftin evlerinden ayrılırken yanlarına aldığı Kur'an-ı Kerim'i öperek teslim aldı ve özenle taşıdı.

  Güvenlik güçlerinin Nusaybin'de kamu düzenini tehdit eden, vatandaşların can ve mal güvenliği ile temel hak ve hürriyetlerini hedef alan bölücü terör örgütü üyelerine yönelik operasyonu sürüyor.

  TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen müşterek harekat sırasında, ilçede kalan vatandaşların zarar görmemesi için de yoğun çaba gösteriliyor. Çatışmaların yaşandığı bölgelere yakın ikamet edenler, talepleri halinde güvenlik güçlerince tahliye ediliyor.

  Hem en kutsalı hem de canları kurtardılar

  Güvenlik güçleri, 8 Mart Mahallesi'nde kalan 6 kişilik bir aileyi istekleri üzerine bölgeden çıkardı. 155 Polis İmdat hattını arayarak yardım isteyen Dal ailesi için güvenlik güçleri harekete geçti. Zırhlı araçların koruduğu zırhlı minibüs, ailenin oturduğu eve gitti. Evlerinden çıkan vatandaşlar minibüse alındı. Aileye beraberinde getirdikleri eşyaları taşımalarında yardım eden güvenlik güçleri, çocuklar ile de yakından ilgilendi. Miniklere çikolata ve şeker ikram eden polis ve askerlere, çocuklar da teşekkür ederek karşılık verdi.

  Güvenlik güçleri, aynı mahalledeki yaşlı bir çifte de yardım eli uzattı. Evin bulunduğu alanı kontrol eden güvenlik güçleri, daha sonra yaşlı çifti evlerinden aldı. Çiftin eşyalarını taşıyan güvenlik güçleri, yürürken de destek oldu. Çiftin yanlarına aldığı Kur'an-ı Kerim, öperek teslim alan bir asker tarafından özenle taşındı.

  Mahalledeki bir kadın da yine talebi üzerine güvenlik güçleri tarafından tahliye edildi. Güvenlik güçlerinin yanına gelen kadın gözyaşlarına boğuldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı