Gündem Haberleri

  Hem dövdüler, hem otomobilini çaldılar

  Özkan ARSLAN/İSTANBUL
  21.02.2005 - 01:46 | Son Güncelleme:

  Komşusunun BMW’sini çalmaya çalışan oto hırsızları, kendilerine engel olmak isteyen doçenti dövdüler. Saldırganlar, kızını araçtan attıkları doçentin otomobilini alarak kaçtılar.

  BAŞAKŞEHİR’de dün sabah kızı Fatma Betül Çelebi’yi (14) dershaneye götürmek üzere evinden çıkan Doç. Dr. Ahmet Çelebi, site önünde komşusuna ait bir otomobili açmaya çalışan 5 kişiye müdahale etmek isteyince saldırıya uğradı. Oto hırsızları, Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi Çocuk Cerrahi Bölümü’nde görevli doçenti tartakladıktan sonra, ‘Sen istedin. Bunun kapısını açamadık, senin otomobilini alacağız’ diyerek bıçak zoruyla önce anahtarı aldılar.

  Kendini yerde buldu

  O sırada otomobil içinde olanları korku dolu gözlerle izleyen Fatma Betül Çelebi, otomobile binmeye çalışan iki hırsıza karşı koymaya çalıştı. Kızını da bıçak zoruyla otomobilden atan saldırganlar, Çelebi’nin otomobili ve olay yerine geldikleri 34 FB 138 plakalı BMW marka otomobille kaçtılar. Başına gelenlerden sonra kızını tekrar eve çıkaran Çelebi, bir taksiye binerek Başakşehir Polis Merkezi’ne gitti.

  Kızım için çok korktum

  Doç. Çelebi, ‘Dışarı çıktığımda sitenin içerisinde 5 kişiyi gördüm. Şüphelendiğim için kızımı otomobile gönderip bir süre bekledim. Komşumuzun otomobilini açmaya çalıştıklarını görünce müdahale etmek istedim. Bir ara kızımı da götürecekler diye çok korktum. Ama onu da otomobilden attılar. En çok kızım için korktum’ dedi. Çelebi’nin ifadesi ile her iki aracın plakasını alan polis, saldırganların peşine düştü.

  Boğazıma bıçak dayadılar

  Komşusunun BMW’sini çalmaya çalışan hırsızlara engel olmak isteyen Doç. Dr. Ahmet Çelebi’nin (sağda) dünyası karardı. Hırsızların otomobilden attığı Fatma Betül Çelebi şans eseri yara almadan kurtuldu. Babası gözü önünde dövülürken ne yapacağını şaşırdığını söyleyen Fatma Betül Çelebi, ‘Eve gelince anneme sarılıp ağladım. Otomobile binmeye çalışırlarken engel olmaya çalıştım. Ancak boğazıma bıçak dayayıp beni aşağı attılar. Çok korktum’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı