Gündem Haberleri

  Hem de arsız

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir gözü kör, ehliyetsiz ve alkollü sürücü, 6 ay sonra yine direksiyon başında zil zurna sarhoş yakalandı. Kontrolde, arsız sürücünün 232 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

  İZMİR'de altı ay önce alkollü araç kullanırken gözaltına alınan ve ‘‘Yine kullanacağım’’ diyerek pervasızca davranan tek gözlü sürücü Şükrü Kabakçıoğlu, önceki gece yine alkollü otomobil kullanırken yakalandı. Kabakçıoğlu hakkında tekrar işlem yapıldı.

  Dediğini yaptı

  Önceki gece Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda kontrol yapan trafik ekipleri, 35 BTP 73 plakalı BMW marka otomobili durdurdu. Ehliyetinin olmadığını söyleyen sürücü Kabakçıoğlu'nun, yapılan testte 232 promil alkollü olduğu, ayrıca sol gözünün de görmediği belirlendi. Yapılan araştırmada Şükrü Kabakçıoğlu'nun geçen mart ayında Mercedes otomobiliyle Foça'dan dönerken Menemen'de polislere yakalandığı ortaya çıktı. O zaman da 220 promil alkollü çıkan ve sol gözünü 15 yıl önce kaza sonucu kaybettiğini, ehliyetinin alındığını söyleyen Kabakçıoğlu, ‘‘Hiç kaza yapmadım. Çocuğumu ise genç yaşta kazada kaybettim. Alkol alınca daha dikkatli araç kullanırım. Bundan sonra da yine alkollü araç kullanacağım’’ demişti.

  O zaman, yaklaşık 100 milyon lira cezayla kurtulan Kabakçıoğlu'na bu kez alkolden 34 milyon 500 bin lira ceza kesildi, ayrıca ehliyetsiz araç kullanma suçundan adliyeye sevk edildi.

  Yakalanmamak için bıyıklarını kesmiş

  6 ay sonra yine yakalanan Şükrü Kabakçıoğlu'nun polislerin tanımaması için bıyıklarını kesip, gözlük takarak görünümünü değiştirdiği anlaşıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı