Gündem Haberleri

  Helloween geliyor!

  Hürriyet Haber
  27.10.2003 - 11:56 | Son Güncelleme:

  İstanbul müziğin dev bir grubunu daha ağırlamaya hazırlanıyor... Power metal’in yaratıcısı olan Helloween 4 Aralıkta İstanbul’da müzikseverlerle buluşuyor. Topluluğun yeni albümü "Rabbit Don’t Come Easy" turnesi kapsamındaki konseri, Maslak Venue'da saat 21:30'da başlıyor.

  Helloween’în 1979’a kadar uzanan bir geçmişi var. Usta gitarist Kai Hansen öncülüğünde kurulan grup, müziğinde melodik unsurları trash metal hızı ve sertliğiyle birleştirip genişbir dinleyicikilesine ulaştı. Power metal denilen tarzın ilk örneği olan “Walls of Jericho”yu 1985'te çıkaran Helloween, 1987’de "Gümüş Gırtlak" Michael KiskeNin katılımıyla taze kan kazandı.

  1994 uzun süredir sessizliğe gömülen Helloween için bir dönüş yılı oldu. Pink Cream 69’dan Helloween’a transfer olan Andi Deris’le yapılan ilk album Master of the rings,grubun eski sert ve melodik tarzı ile geri dönüşü için çok özel bi albüm olarak kabul edilir.

  1996’da pek çok kişi tarafından grubun “en iyi albümü” olarak kabul edilen The Time of the Oath” raflardaki yerini aldı.

  1998’de daha da sertleşip melodik kalıpları biraz daha arka planda bıraktıkları “Better then Raw”ı yayınladı Helloween.  Bunu, 2000 tarihli “The Dark Ride” izledi.

  Grubun 2003 yılındaki son bombası ise  "Rabbit Don’t Come Easy."

  Helloween vokalde Andi Deris, gitarda Sascha Gerstner ve Michael Weikath,basta Markus Grosskopf ve davulda Stefan Schwarzmann'dan oluşan kadrosuyla İstanbul'a geliyor.

  Bilet Fiyatları: 4 Kasım'a kadar 28.000.000 TL
  Biletler için: http://www.biletix.com/live/wtsevent.php?Eventcd=DFIE4
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı