Gündem Haberleri

  Helikopterlere çoklu bomba tuzağı

  Murat VAROL / DHA
  11.06.2017 - 00:10 | Son Güncelleme:

  HAKKÂRİ’nin Yüksekova ilçesinde helikopterlerin indiği alana tuzaklanan çoklu el yapımı patlayıcı tuzak, SAS timi tarafından imha edildi.

  Saatteki maksimum hızı 315 km/s'tir. Ana görevi askeri birlik, topçu ünitesi ve mühimmat taşımaktır. Bu helikopter aynı anda 60 personel taşıyabilmektedir" ifadelerine yer verildi.

  Yüksekova’nın Kamışlı köyü bölgesinde köylülerin haber vermesi üzerine helikopterlerin iniş yapmak için kullandığı alanda çoklu el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edildi. Bölgeye sevk edilen SAS timi tarafından patlayıcı imha edildi. Çoklu el yapımı patlayıcının muhtemel bir helikopter inişinde zarar vermek amacıyla teröristler tarafından alana tuzaklandığı belirtildi.

  TOPRAĞA GÖMÜLÜ MAKİNELİ
  Hakkâri Valiliği’nden terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlara ilişkin şu bilgi verildi: “PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 9 Haziran’da Bağlar mahallesindeki bir evin bahçesinde yapılan aramada, gömülü vaziyette 1 bixi makineli tüfek, 1 adet mayon kutusu ve kutu içerisinde kullanıma hazır vaziyette 25 adet fişek ele geçirilmiştir.”

  Etiketler: tuzak , gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı