GeriGündem Helikopterimizin düşme nedeni belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  29
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Helikopterimizin düşme nedeni belli oldu

Helikopterimizin düşme nedeni belli oldu
refid:20209898 ilişkili resim dosyası

Afganistan'da düşen ve 12 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili TSK'dan açıklama geldi. TSK'nın açıklamasında; "Bulgulara göre helikopter teknik arıza nedeniyle düştü. Enkaz parçaları Türkiye'ye getirildi, teknik inceleme başladı" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afganistan'da  düşen helikoptere ilişkin yapılan incelemede, “Elde edilen ilk bulguların,  helikopterin teknik bir arıza nedeniyle kaza-kırıma uğradığı yönünde” olduğunu  bildirdi.

TSK'nın internet sitesinde yapılan duyuruda, şunlar kaydedildi: 

“Afganistan'da Kabil Bölge Komutanlığı emrinde bulunan ve 16 Mart 2012  tarihinde görev uçuşu esnasında kaza-kırım geçiren askeri helikopterimiz ile  ilgili olarak incelemelerde bulunmak üzere olay mahalline giden 12 kişilik  Kaza-Kırım Heyetimiz yurda dönmüştür.

Elde edilen ilk bulgular, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle  kaza-kırıma uğradığı yönündedir. Helikopter enkazı ile ilgili parçalar Türkiye'ye  getirilmiş ve teknik incelemelere başlanmıştır. Teknik incelemelerin  tamamlanmasını müteakip hazırlanacak rapor, kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.”

12 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU / FOTO GALERİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle