Gündem Haberleri

  Hediyenin en güzeli tekno-oyuncak

  Hürriyet Haber
  14.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yediden yetmişe herkesin işini kolaylaştıran teknolojik cihazlar var artık. Kardeş, anne-baba, arkadaş veya diğer aile büyükleri için binlerce farklı hediye alternatifi bulunuyor. Yılbaşı, bayram, doğumgünü veya diğer özel günler için ideal hediye seçimleri için alışveriş yazarlarımız Can ve Jale farklı kategorilerde hediyelik eşyalar seçtiler. Mekanları ise TeknoSA ve Bimeks mağazaları oldu.

  Benim hediyem kalıcı olmalı

  Bu dosyayı hazırlarken öncelikle hediye alacağım kişileri seçmem ve onlar için en uygun ürünlerin TeknoSA’nın mağazalarında araştırmam gerekiyordu. İlk aşaması çok kolay oldu. Çünkü büyükbabama yaklaşan doğum günü için zaten bir hediye bakmaktaydım. İkinci yakınım ise geçtiğimiz hafta bebekleri dünyaya gelen komşumuz oldu. Bu sene üniversiteye başlayan ve yollarda epeyce zaman geçireceği için bir teknolojik arkadaşa ihtiyaç duyacak olan kuzenime de değişik bir hediye almayı düşünüyordum. Bu çalışma benim için de bahane oldu. Tüm bu hediyeleri de aradan çıkartmış oldum.

  Samsung BD-3000S

  Yaşı ilerleyen insanlarda tansiyon bozuklukları gündeme geliyor sık sık. Dedem için ideal olan bu ürün, kalp duyarlı şişirme sistemi ile tansiyonu algılayarak hava basıncını kişisel seviyeye göre ayarlıyor ve sessiz şişme gibi bir özelliğe sahip. Koldan ölçüm yapan Samsung BD-3000S’nin hafızasına yapılan 90 ölçüm kaydedilebiliyor. Maksimum kolluk basıncı 0-260 mmHg ve ölçüm aralığı basınçta 0-260 ile nabızda 40-200 olan cihaz, kolay yönetim ve bilgi alma sağlayan iyi bir ekrana sahip. Kalp seviyesi kontrolü ve kan basıncını hesaplama işlevlerine de sahip olan bu ürün, küçük-büyük tansiyon ile nabız ölçümünü doğru biçimde yapıyor. Ürünün TeknoSA mağazalarındaki KDV’li fiyatı ise 129 YTL.

  Philips SBCSC 364

  Bebeği olanların önemli bir ihtiyacını giderebilen bu bebek telsizi, yüksek duyarlılığı sayesinde en düşük sesleri bile duymanıza olanak tanıyor. Üstelik analog pilot tonu sayesinde başka cihazlardan kaynaklanan parazitlerden rahatsız olmuyorsunuz. Cihazın güvenilir bir şekilde çalıştığını doğrulayan sistem kontrolü, menzil dışına çıktığınızda ya da herhangi bir çalışma hatası olduğunda alarm sistemi ile uyarı veriyor uyarır. Dahili mikrofonu da bulunan bu cihaz, bebeğinizin bulunduğu oda ile 150 metrelik mesafedeki bir alanda etki gösterebiliyor. Elektrikle şarj edilebilen bu cihaz, TeknoSA’da KDV dahil 99 YTL’ye sayılıyor.

  Sony NW-HD3

  Yüksek bellek kapasiteli MP3 çalarlar moda oldu. Elbette iPod’un bunda katkısı büyük. Elektronik devi Sony’nin çıkardığı MP3 çalarlar uzun zamandır dikkatimi çekiyordu. Demek ki kısmet bugüneymiş. 20 GB’lık kapasitesine 1000’den fazla şarkı alabilen cihaz USB ile bilgisayara bağlanıyor ve şarkı kayıtları bilgisayardan yapılıyor. 130 gramlık ağırlığıyla en küçük çantalara bile sığabilen bu minik müzik çalar, geniş yedi satırlık ekranıyla kolay bir yönetim de sunuyor. Üstelik MP3, ATRAC, WMA ve WAV biçimlerindeki şarkıları çalabiliyor. Tam dolu iken 30 saat çalışabilen bu güzel hediyenin sahip olma maliyeti ise 294 Euro.

  En güzel hediye, işe en çok yarayanDIR

  Teknoloji merakımdan yakın çevremdekiler de sürekli faydalanıyor. Herhangi bir cihaz almak isteyenler, sadece en iyi olanı değil, tanışıklığımızdan yola çıkarak, ideal olan ürünü tercih etmek için tavsiye istiyorlar. Hediye almak söz konusu olduğunda da durum böyledir. En iyi hediye, onun için ideal olandır bana göre. Ben de bu yazıyı hazırlarken öncelikle kendime bir dev teknoloji mağazası buldum. Bimeks bunun için bir derya. Sonra da aramaya koyuldum. Marketten çıktığımda elimdeki çantada kardeşim için bir mikrofonlu kulaklık, babam için bir klavye ve sevgilim için güzel bir sayısal kamera vardı. Evet, insanları mutlu etmeyi seviyorum.

  Philips SBC-HM200

  Yazılı sohbet artık ilkel kalmaya başladı. İnternet’teki en yaygın iletişim yöntemlerinden biri olan gerçek zamanlı sohbetin türü değişiyor. E.yaşam’ın önceki sayılarında okumuşsunuzdur. Google Talk adlı sesli sohbet yazılımı yeni bir akım başlattı. Pek çok daha sesli sohbet programı bulunuyor. Bu yazılımlardan faydalanmak için gerekli en önemli araç ise mikrofonlu bir kulaklık. Philips’in bu ürünü, kablolu bir kulaklık ve bütünleşik bir mikrofondan oluşuyor. 102dB ses hassasiyetine sahip kulaklık, 3 metrelik kabloya sahip. Başı saran ve rahatsız etmeyen esnek tasarımı ile pratik bir çözüm olan bu alet Bimeks’te KDV dahil olarak 18 YTL gibi düşük bir fiyata satılıyor.

  HP PhotoSmart R717

  Önümüzdeki hafta, sevgilimle tanışmamızın ilk yıldönümü. Evet biliyorum, "şimdiden böyle özel günler durumuna girme" diyeceksiniz. Pek çok arkadaşım da uyardı, yakında bu "ilk birlikte dondurma yalayış günü"ne kadar gider diye. Fakat ben yine de bu bahaneyle ona güzel bir sayısal kamera almak istiyorum. HP’nin sayısal kamera grubunun son yıldızlarından biri olan bu cihazdaki HP Precision 3x optik zum mercek ve 6.2 megapiksel çözünürlük, kaliteli baskılar ve afiş boyutunda büyütmelere olanak sağlıyor. Ergonomik yapısı ve çelik kaplamalı tasarımıyla mekanik bir kamera hissi uyandıran cihaz, başlangıç ve amatör düzeydeki kullanıcılar için önemli bir seçenek durumunda. Daha ileri düzeydeki kullanıcılar içinse ufaklığı ve pratikliği ile yine cazibesini koruyor. Cihazın Bimeks mağazalarındaki satış fiyatı ise KDV dahil olarak 341 dolar.

  WIRELESS Desktop

  Evde babamla aynı masaüstü bilgisayarı paylaştığımız için donanım sorunlarımız hiç yok. Fakat ofisinde durum farklı. Ne zamandır rahat bir klavye istediğini söylüyordu; hazır hediye turuna çıkmışken onun için de konforlu bir klavye bakayım dedim. Microsoft’un bu klavye ve fare seti ergonomik bir kullanım sunuyor. Üzerindeki kısayol tuşları sayesinde, tek dokunuşla MSN Messenger, e.posta, İnternet ve hesap makinesi gibi programları çalıştırmak; belgelerim ve resimlerim gibi klasördeki dosyalara hızlı erişim sağlamak mümkün. Şık bir görünüme ve yumuşak tuşlara sahip olan klavye, hem sağ hem de sol el için tasarlanmış optik ve kablosuz faresiyle tam bir takım oluşturuyor. Ürünün Bimeks fiyatı ise KDV dahil 65 dolar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı