Gündem Haberleri

  Hedef Kürdistan

  Hürriyet Haber
  11.12.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilliği dokunulmazlığının mutlaka yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, TBMM Genel Kurulu’nda 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı görüşmeleri üzerine yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

  * Anadil eğitimi ile ilgili adımlar, anadil savunma talebinin karşılanmasına dönük hazırlıklar, terörist başını muhatap alan yanlışlar ve Kandil’le kurulan pazarlık masaları mermi, mayın ve şehit olarak geri dönmüştür. Topraklarımızın bir kısmı dahil edilerek, önce özerklik, ardından federasyon, sonra da bağımsız Kürdistan’ın kurulması hedeflenmektedir. Kandil’i İmralı’dan sevk ve idare eder bir statüye çıkmıştır. Bu Türk devleti adına utanç değildir de nedir?
  * Türkiye’nin her tarafına dokunulmuş, her değeri hırpalanmıştır. Bunun için milletvekilliği dokunulmazlığı mutlaka yeniden ele alınmalıdır. Bu bizim içtenlikle beklentimizdir. Dokunulmazlık güvencesi Türk milletine karşı olmayı, dağda teröristlerle kucaklaşmayı korumamalı ve bunun sığınağı olmamalıdır.
  * Komşularla sıfır sorundan alayıyla sorun yaşayan bir konuma gerilenmiştir. ‘Ecdadımızın atıyla gittiği yerlere biz de gideriz’ anlayışı, neredeyse başını dahi çıkaramayacak bir duruma gelmiştir.”              


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı