Gündem Haberleri

  HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'a soruşturma

  A.A
  31.07.2015 - 11:08 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerinden dolayı "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan soruşturma başlattı. Cumhurbaşkanı Erdıoğan bir süre önce Yüksekdağ'ın bu ifadelerini eleştirmiş ve, "Biz sırtımızı şuraya buraya dayıyoruz diyenler bu ifadelerin bedelini ödemelidirler" demişti.

  Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerinden dolayı soruşturma başlattığı bildirildi. Başsavcılık, Yüksekdağ'ın 19 Temmuz'da Kobani'deki (Ayn el Arap) temaslarının ardından geldiği Suruç ilçesinde katıldığı programda yaptığı, "Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz, bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz" konuşmasından dolayı soruşturma başlattı.

  Başsavcılık, "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan başlattığı soruşturmada Yüksekdağ'ın üzerine atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğuna karar verirse, Anayasanın 83. maddesine istinaden, "Dokunulmazlığının kaldırılması" talebinde bulunacak. Hazırlanacak fezleke, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderilecek.

  HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağa soruşturma Figen Yüksekdağ: “Söylediğim sözlerin arkasındayım”

  HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağa soruşturma ERDOĞAN: BU İFADELERİN BEDELİ ÖDENMELİ

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı