Gündem Haberleri

  HDP Beşiktaş İlçe Binası'nda yangın

  İSTANBUL DHA
  22.09.2015 - 14:14 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da HDP Beşiktaş İlçe Örgütü binasında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında partinin seçim malzemeleri yandı.

  Yangın, Beşiktaş Sinanpaşa Mahallesi Çelebioğlu Sokak'taki Akbel İş Merkezi'nin 4. katında çıktı.HDP Beşiktaş İlçe Örgütü'nün bulunduğu katta saat 12.30 sıralarında dumanların çıktığını görenler durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye HDP ilçe binasının camlarını kırarak yangına müdahale etti.

  HDP Beşiktaş İlçe Binasında yangın

  İtfaiye erleri içeride kimsenin olup olmadığını kontrol ettikten sonra yangını kontrol altına aldı. Sokakta bulunan birçok kişi ise itfaiye ekiplerinin çalışmalarını cep telefonu ile kaydetti.

  HDP Beşiktaş İlçe Binasında yangın

  Yangını öğrenerek olay yerine gelen HDP İl Eş Başkanı Cesim Soylu “Dışarıdan ilk bakıldığında doğal bir yangın olmadığı anlaşılıyor. Yangının çıktığı yerde elektrik yok. Sadece bayraklarımızın, malzemelerimizin olduğu bölümdür. Yangın oradan yayılmış. Son dönemde İstanbul dahil olmak üzere bir çok binamız yakıldı, kundaklandı. Bilemiyoruz. Bunu da araştırıyoruz. Bir kundaklamadan şüpheleniyoruz. Ama henüz sonuç yok. Emniyet araştıracak. Bizde bakacağız" iddiasında bulundu.

  HDP Beşiktaş İlçe Binasında yangın

  HDP Beşiktaş İlçe Eş Başkanı Betül Katurman “Partide kimse yoktu. Öğleden sonra açacaktık partiyi. Yangın, malzemelerin olduğu kısımdan çıkmış. Lavabonun ve malzemelerin olduğu kısım kilitli değil. Seçim malzemelerimiz yandı" diye konuştu.

  İtfaiye yangının çıkış nedenini araştırıyor.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı