Gündem Haberleri

  HD dünyasına ışık tutuyor

  Hürriyet Haber
  05.10.2007 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Panasonic’in birbirinden yeni ürünlerinin sergileneceği Tekofaks Panasonic standında “Living in HD (HD Dünyasında Yaşam)” ana teması işleniyor ve HD (yüksek çözünürlüklü) ürünler ön plana çıkıyor.

  Dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç(262 cm), Lumix ailesinin iki yeni üyesi FX100 ve L10 ile içi de dışı da renkli fotokopi makinesi DP-C264 Workio dikkat çeken ürünlerden sadece birkaçı. Teknolojisi ve tasarımıyla farklılaşan yıldız ürünlerinin yanı sıra Tekofaks Panasonic’in bu yıl Türk tüketicisiyle buluşturacağı iki yeniliği daha olacak. Fuar süresince, Haziran ayında faaliyete geçen ve geniş ürün yelpazesinin yer aldığı online satış sitesi eshop.panasonic.com.tr ve Panasonic’in fotoğraf makinası markası “Lumix”i rakiplerinden farklılaştıran sevimli “Lumix Ailesi” tanıtılacak.

   

  Düzenlendiği ilk yıldan beri CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nın daimi katılımcısı olan Tekofaks Panasonic Türkiye’nin en büyük teknoloji fuarı olan CeBIT Bilişim Eurasia 2007’de “Living in HD (HD Dünyasında Yaşam)” ana temasıyla yine dikkatleri üzerine çekecek. 1981 yılından beri Türk halkını en yeni ve en gelişmiş teknolojilerle tanıştıran Tekofaks Panasonic, 2-7 Ekim 2007 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuarda yerini alacak. En yeni teknolojileri dünyayla eş zamanlı olarak Türk tüketicisiyle buluşturan Tekofaks Panasonic, 7.Hol’deki 484m²’lik standında, “Hayata dair fikirler” (ideas for life) felsefesiyle, HD teknolojiler başta olmak kaydıyla evden ofise hayatı kolaylaştıran ve keyifkatan ürünlerini sergileyecek.

   

  Bu yıl fuarda Panasonic markalı ürünler arasında, geçtiğimiz aylarda satışına başlanan dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç(262 cm), Panasonic Lumix dijital fotoğraf makinelerinin iki iddialı üyesi L10 ve FX100 ile içi de dışı da renkli fotokopi makinesi DP-C264 Workio ön plana çıkacak. Bunların yanı sıra Panasonic’in, Türkçe konuşan İris Tanımlama Sistemi, Türkiye’de bir ilk olan kablosuz kameralı dijital telsiz telefon modeli KX-TG9120&TGA914, projeksiyon cihazlarında yeni bir devir başlatan Panasonic PT-F100NTE, gerçek bir Full HD ev sinema sistemi yaratacak Blu-ray ailesi standda sergilenecek diğer ürünlerden sadece birkaçı... Ayrıca Tekofaks’ın bu yıl tüketiciyle buluşturacağı iki yeniliği daha var; Tekofaks Panasonic’in online satış sitesi eshop.panasonic.com.tr ve Lumix reklamlarında kullanılan sevimli karakterler “Lumix Ailesi”.

   

  AR-GE çalışmalarına yılda 5,5 milyar USD ayıran Panasonic, bu çalışmaların karşılığını kullanım kolaylığı sunan, evrensel tasarıma sahip ve çevreye duyarlı benzersiz teknolojik ürünleriyle alıyor. Panasonic, AR-GE çalışmaları ile geleceğin yaşam tarzını yansıtan ürünler tasarlıyor ve tüketicilere geleceği bugünden yaşama ayrıcalığı sunuyor.

  Dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç

   

  Geçtiğimiz yıl Tekofaks Panasonic’in tüketiciyle tanıştırdığı dünyanın en büyük Full HD plazması Panasonic 103 inç’in satışına Mart ayında başlandı. Dev ekran meraklıların ilgi odağı haline gelen 103 inç plazma başarısının arkasında ise Panasonic’in, plazma düz ekran panellerine yaptığı ciddi yatırım yer alıyor. Bugün dünyanın en fazla panel üreten firması konumunda olan Panasonic, tüketicileri en yüksek teknoloji ve en iyi görüntü kalitesi ile buluştururken panel, sürücü ve işlemcisine kadar tüm kilit parçaları kendi tesislerinde üretmesiyle sektörde farklılaşıyor. Panasonic’in, 103 inç(262 cm) büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü dünyanın en büyük full HD plazması, 2 milyon pikselden daha fazla dağıtma ve yansıtma özelliği sunarken aynı zamanda 1080p HD yüksek hızlı piksel sürücüsü bulunuyor.

   

  Ekran Büyüklüğü : 103 inç = 262 ekran (16:9 görüntüleme oranı)

   

  Piksel Sayısı: 2.07 milyon (1920 yatayX1080 dikey)

   

  Piksel Aralığı: 1,182 X 1.182 mm

   

  Genişlik: 2 metre 4 cm

   

  Yükseklik: 1 metre 4 cm

   

  Diagonal: 2 metre 62 cm

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı