Gündem Haberleri

  Hazreti Ayşe kadar masumum

  Hürriyet Haber
  03.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘‘TBMM'deki çalışma odasında sekreteriyle basıldığı’’ öne sürülen FP Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, kendisi hakkında çıkarılan haberleri yalanlayarak, ‘‘Ben Hazreti Ayşe kadar masumum’’ diyerek, kendini savundu.

  SEKRETERİYLE TBMM'deki odasında basıldığı iddia edilen FP Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, ‘‘Bunların hepsi kökten yalan. Ben Hazreti Ayşe kadar masumum’’ diyerek, kendini savundu. Akman, ‘‘Bir kere benim sekreterim sarışın değil. Ne söyleyeceğimi bilemiyorumm, bu yalanın neresinden tutayım ki. Ben geçen hafta hastaydım, hep evde yattım. Benim sekreterim de hiç bir zaman Meclis'in kapanma saatine kadar kalmaz’’ dedi. İddiaların hiçbirinin doğru olmadığını ve kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Akman, şunları söyledi: ‘‘Benim dilimden anlayanlar için söylüyorum; bir peygamber, ne kadar masumsa, ben de bu olayda o kadar masumum. Bir tarihte, Peygamber Efendimizin Hanımı'na da böyle bir iftira atılmıştı. Bu iftiradan sonra Peygamber Efendimizin Hanımı'nın üzerine ayet gelmişti. Bizim için ayet gelmez ama Hazreti Ayşe ne kadar masumsa, ben de bu olayda o kadar masumum.’’

  Akman, ‘‘Bu iddialar içinde doğru bir şey yok ki, düzeltecek bir şey olsun. Güya bir görevli gelmiş olayı görmüş, Sonra polisler tutanak tutmamış. Bu görevmli kim? Kim bunların tutanak tutmasını engellemiş?’’ diye sordu. İddiaları bir ‘‘mizansen ve senaryo’’ya dayandığından şikayet eden Akman, ‘‘Bu çirkin iddiayı yayanlar ve yazanlar hakkında hukuk önünde hesap sorulacaktır’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı