GeriGündem Hayvanseverleri ağlatan gösteri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayvanseverleri ağlatan gösteri

Uluslararası hayvan hakları örgütü PETA'nın İstanbul'daki toplantısında gözyaşları, sel olup aktı. Hayvanseverler, ineklerin kutsal sayıldığı Hindistan'da ineklere yapılan akıl almaz işkencelerin gösterildiği video kaseti izleyemediler. Hayvanseverler, vatandaşlara çağrıda bulunarak ‘‘Kurban bayramında kurbanlarınızı eziyet etmeden kesin’’ dediler.

KISA adı PETA olan Avrupa Hayvanlara Doğru Davranılmasını İsteyenler Örgütü (People For The Ethical Treatment Of Animals Europe) Avrupa Koordinatörü Toni Vernelli, Türkiye'ye gelerek Hindistan'da yaşanan ‘‘inek katliamı’’nı protesto etti. Türkiye'ye yönelik önerilerde de bulunan hayvansever Toni Vernelli, ‘‘Dininiz gereği tabii ki hayvanları keseceksiniz. Ama tüm dinlerde acı çektirmek yasaktır. Bu nedenle bıçağı hayvanın boynuna dayamadan önce onu şokla sersemletmek gerekir’’ dedi.

Toni Vernelli, İstanbul'da gelmesinin nedenini özellikle dericilik sektöründe hayvanlara yapılan işkence ve eziyetleri gün ışığına çıkartmak olduğunu belirtti. Dedeman Oteli'nde düzenlenen ve havyanser dernek temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Hindistan'da ineklere yapılan eziyetlerin video görüntüleri gösterildi. Vernelli, kasetleri İstanbul TÜYAP Beylikdüzü'nde açılan Uluslararası Deri Günleri Fuarı'nı düzenleyenlere de vereceğini ve onlardan Hint derilerini Türkiye'ye sokmamalarını isteyeceğini belirtti. Toni Vernelli, deri fuarını da protesto ettiğini söyledi. Toplantıda Hindistan'da ineklere yapılan işkenceler, videodan gösterilirken, salonda bulunan hayvanserlerin çoğu ekrana bakamadı. bazıları gözyaşlarını tutumadı ve görüntüleri izlememek için elleriyle yüzlerini kapattı.

Pamela Anderson sunuculuk yaptı

Hollywood'un seksi yıldızı ve erkeklerin son yıllardaki gözdesi Pamela Anderson, Hindistan'da deri sanayiinin inek katliamını protesto eden video klipte sunuculuk görevi yaptı. Anderson, mezbahada kesim sahnelerinin yer aldığı video klipte bu katliama sonverilmesi çağrısında bulundu. Uluslararası hayvan hakları savunucusu kuruluş PETA'nın klibinde sunuculuk yapan Pamela Anderson, ineklerin Hindistan'da kutsal sayıldığını, ama Hindistan'dan gelen deri ürünlerinin tüm dünya mağazalarını süslediğini belirterek ‘‘Bu çok ironik bir durum’’ dedi. Anderson, klipte, deri ürün alıcılarına seslenerek ‘‘Lütfen, deri bir ceket, kemer, ayakkabı ya da eldiven alacağınızda iki kez düşünün’’ diye konuştu.

Kürk giymeye utanmıyor musun

Hayvanseverlerin Dedeman Oteli'ndeki toplantısına taklit leopar kürkünden yapılmış manto ile katılan hayvansever Nevin Ökten, arkadaşlarının sert eleştirileriyle karşılaştı. Hayvansever kadınlar, Nevin Hanım'ı ‘‘Taklit de olsa kürk giymeyi nasıl kendine yakıştırıyorsun’’ diye eleştirdiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle