Gündem Haberleri

  Hayvanseverlerden 'sevgililer günü' uyarısı

  A.A
  11.02.2011 - 12:48 | Son Güncelleme:

  Ankaralı rock müzik gruplarından Karakedi, Sevgililer Günü öncesi düzenleyeceği etkinlikle, pet shoplardan hediye olarak alınan evcil hayvanların sokağa bırakılmasına dikkat çekecek.

  Grup, Ankaralı hayvanseverlerle birlikte Çankaya Belediyesi'nin hayvan barınağını ziyaret edecek, konser gelirlerini de Hayvan Hakları Federasyonu'na (HAYTAP) bağışlayacak.

  Etkinlik komitesi üyesi Ayşen Konuray, yaptığı açıklamada etkinliğin sevgililer günü öncesinde düzenlendiğini belirterek, bu günde özellikle sevgililerin birbirlerine hediye olarak evcil hayvan aldığını, bu hayvanların çoğunun ise bir süre sonra sokağa terk edildiğini anlattı.

  Bu hayvanlardan şanslı olanların belediye yetkililerince barınaklara toplandığını, diğerlerinin ise sokakta yaşamını yitirdiğini belirten Konuray, Karakedi müzik grubunun 13 Şubatta bu olaya dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenlediğini bildirdi.

  Etkinlik kapsamında 13 Şubat 2011 Pazar günü saat 14.00'da Çankaya Belediyesi'nin Sahipsiz Hayvan Barınağı'nın ziyaret edileceğini ve barınağa mama yardımında bulunulacağını aktaran Konuray, ziyaret sonrasında 16.30'da If Performance Hall'de konserlerin başlayacağını anlattı.

  “Hayvanları sevmeyenlerin insanları da sevmeyeceğini düşünüyoruz” diye konuşan Konuray, pet shoplardan yapılan hayvan satışlarının hayvan hakları ihlali olduğunu savundu.

  Buralardan yapılan canlı hayvan satışlarının denetime tabi tutulmasını ve satış sonrası kontrollerin yapılmasını isteyen Konuray, “Pet shoplardan oyuncak gibi alınan hediyeler kısa bir süre sonra sokağa terk ediliyor. En azından denetimlerle hayvanların çoğunu kurtarabiliriz” dedi.

  Konuray, etkinliğin Sevgililer Günü ve tüm özel günlerde pet shoplar yerine öncelikle barınaklardan hayvan almaya yönlendirilmesinin amaçlandığını söyledi.
  Yardım etkinliğinde Karakedi'nin yanı sıra Asmaça, Candy, Have Fun, Kadim, Renk Körü, Rollback, Tahrip, Undercover de yer alıyor. Etkinliğin tüm geliri, sahipsiz hayvanların yararına kullanılmak üzere HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu'na bağışlanacak.

  Karakedi rock grubu, vokalde Asena Özçetin, gitarda Görkem Gündüz ve Hakan Kuşçu, bass gitarda Burçin Bülbül, davulda Mete Kuteş'ten oluşuyor. Grup bugüne kadar pekçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı