Gündem Haberleri

  Hayvan hakları için kapıştılar

  Hürriyet Haber
  15.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KAMUOYUNU ikiye bölen hayvan hakları konusu, TBMM'de de sıkıntıya neden oldu. Bir an önce yasalaşması için hazırlıkları yapılan Hayvan Hakları Yasası, Tarım Bakanı ile Çevre Komisyonu Başkanı'nı karşı karşıya getirdi.

  DSP'li Çevre Bakanı Fevzi Aytekin ile ANAP'lı Çevre Komisyonu Başkanı Ediz Hun'un, Hayvan Hakları Yasa Tasarısı'nın bir an önce yasallaşması girişimleri, MHP'li Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp ile aralarını açtı.

  Bazı düzenlemelere karşı çıkan Gökalp, bu işin peşini bırakmayan Ediz Hun'la tartıştı. Gökalp, kuliste karşılaştığı Hun'a ‘‘Bu yasanın çıkması için ısrar ediyorsunuz, ama hayvan üreticileri mağdur ediliyor. Benim hayvanlarımdan uzak durun, elinizi çekin’’ dedi. Gökalp, tasarının bu haliyle yasalaşmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

  Bakan'ın tavrından rahatsız olan Hun, kendisini ikna etmeye çalıştı. Tasarının hayvan üretecilerine ve üretim amacıyla edinilen hayvanlara yönelik düzenleme içermediğini belirten Hun, Bakan'ın kendisine yönelik sözlerine içerlerken, partisinin grup yöneticilerine dert yandı. Hun, ‘‘Bu tarz davranışlar beni çok şaşırtıyor. Uzlaşma yolu varken, neden böyle yaklaşıyorlar. Siyaset beni hayal kırıklığına uğrattı’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı