Gündem Haberleri

  Hayvan bakımevinden 4 pitbull çalındı

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  18.05.2011 - 14:04 | Son Güncelleme:

  ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde tutulan Pitbull cinsi 4 köpek, gece karanlığında bakımevinin arka tarafındaki teller kesilerek çalındı. Daha önce de bakımevi yanındaki hayvanat bahçesinden maymun ve güvercinler çalınmıştı.

  Olay önceki gece Kepezaltı Mevkii’nde bulunan Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde meydana geldi. Dün sabah mesaiye gelen bakımevi görevlileri, Pitbull cinsi 4 köpeğin yerinde olmadığını, bakımevinin arka tarafındaki tellerin kesilmiş olduğunu belirledi. Polis, olayla ilgili çalışma başlatırken köpek hırsızları her yerde aranmaya başlandı. Daha önce de bakımevi yanındaki hayvanat bahçesinden maymun ve güvercinler çalınmıştı.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Özgür Erkan, "Talihsiz bir olay yaşanmış. Daha önce hiç aklımıza gelmemişti ama güvenlik kamerası ve aydınlatma gerekiyormuş. Onları da yapmamız gerekecek" dedi. Erkan, çalınan Pitbull’ların belediye ekiplerince sokaklardan toplandığını söyledi.

  Geçen cumartesi günü bakımevine gelen 4 kişinin, hayvanların kendilerine ait olduğunu öne sürerek, çalınan 4 pitbull’u geri almak istediklerini söylediğini belirten Şube Müdürü Erkan, tehlikeli ırklardan sayılan Pitbull cinsi köpeklerin sahiplendirilmesinin yasak olduğunun söylenmesi üzerine söz konusu kişilerin bakımevinden ayrıldığını kaydetti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı