Gündem Haberleri

  Hayrünnisa ablam kartopunu hak etti

  Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL
  30.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Birleşik Arap Emirlikleri seyahati öncesi, saat 10.00’da Twitter hesabından, “Köşkün bahçesinde çekilen kar fotoğraflarımı bu kez Facebook sayfamdan paylaştım. İyi pazarlar” mesajını yazdı.

  Gül, ayrıca,www.facebook.com/cbabdullahgul hesabını da hatırlattı. Gül, Facebook’taki sayfasında, “Çankaya Köşkü Bahçesinden Özel Kar Fotoğrafları” başlıklı albüm içerisinde 29 kare fotoğraf paylaştı.

  CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAFLAR

  Ayak bileklerinin üstüne kadar karın bulunduğu köşk bahçesinde yürüyüş yapan Gül, kartopu da oynadı. Gül’ün fotoğrafları yayınlandıktan sonra çok sayıda takipçisi yorum yaptı. O yorumların bazıları şöyle:
  - Emin Bükülmüşkol: Sayın Cumhurbaşkanım, devlet başkanlarının da bir insan olduğunu hatırladık.
  - Çiğdem Yılmaz Çürük: Hepsi kartpostallık Allah’ıma, mükemmel...
  - Figen Çetin: Süper ya cumhurbaşkanından önce insan Gül.
  - Hüseyin Şahin: Kar topu oynayacak arkadaş aramışsınız ama Hayrunnisa ablam ortalıkta yok. Sayın Cumhurbaşkanım Hayrünnisa ablam orada olmayarak bir kartopunu haketti... :)
  Yayınlanan fotoğraflar arasında, Abdullah Gül’ün, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte kar altında yürüyüş yaparken görüntülendiği 2 kare de yer aldı.

  Köşk 864 değil 1071 rakımda

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çankaya Köşkü’nün bahçesinde karda yürüyüş yaparken çekilen ve Facebook hesabından paylaştığı fotoğraflarla ilgili soruyu yanıtlayan Gül, köşkle ilgili ‘864 rakımlı tepe’ değerlendirmesini hatırlatarak, şöyle dedi: “Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü, Ankara’nın en yüksek tepesinde. Bu vesileyle bir şey söyleyeyim. Burası 1071 metre yükseklikte. Kamuoyunda farklı farklı şeyler söyleniyor. Anlamlı bir rakam. Kar, Ankara’ya en çok oraya düşüyor. Dün Cuma’ya giderken çok güzel bir manzara vardı. Arkadaşlar ‘birkaç resim çekelim’ dediler.”
  Hamas’la işbirliği ileride görülecek
  Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin Filistin davasının en güçlü destekçilerinden biri olduğunu belirterek, Hamas’ın Türkiye’de siyasi büro açacağına yönelik haberlerle ilgili şunları söyledi: “Hamas, Filistin’de Gazze bölgesinde seçimlere girmiş seçimleri kazanmış siyasi bir oluşumdur. Türkiye ile temasları eskiden beri devam etmekte. Bu çerçevede çeşitli ziyaretler de olmakta. Ama bu ziyaretler neticesinde işbirliğinin boyutları nereye varır, bu ileride görülecek bir şey.”
  Gül, haklarında hapis istenen Deniz Feneri savcılarıyla ilgili soru üzerine, yargıyla ilgili konuşmanın doğru olmadığını söyledi. Gül, “ Yargı konusu herkesin en çok dikkat etmesi gereken konudur” dedi.             


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı