Gündem Haberleri

  Hayri İnönü ve eşi savcıya ifade verdi

  Hürriyet Haber
  01.01.2015 - 14:50 | Son Güncelleme:

  Şişli Belediyesi'nde, Başkan Hayri İnönü ile eski başkan Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül arasında, ölüm tehdidi iddiasına varan gerilimle ilgili terör savcılığı soruşturma başlattı. İnönü çifti ifade verdi.

  Şişli Belediyesi’ndeki ‘kavgaya’ terör savcılığı el koydu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediyesi’nde yaşanan ve eski başkan yardımcısı Emir Sarıgül’ün istifasına neden olan olaylarla ilgili ‘resen’, yani herhangi bir şikâyet beklemeksizin soruşturma başlattı.

  Hayri İnönü ve eşi savcıya ifade verdi HAYRİ İNÖNÜ: BENİ TEHDİT EDEN MUSTAFA SARIGÜL

  Al Jazeera'den Selahattin Günday'ın haberine göre; Savcılığı harekete geçiren gelişme Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda eski başkan Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiası.

  Hayri İnönü ve eşi savcıya ifade verdi

  MAĞDUR SIFATIYLA İFADE VERDİLER

  Soruşturma kapsamında CHP'li Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü savcılık tarafından ‘mağdur’ sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Çift, Salı günü adliyeye gelerek ifade verdi.

  Nazlı İnönü ifadesinde gazeteye verdiği demecin aynısını savcıya da söyledi, yani Sarıgül tarafından ölümle tehdit edildiğini tekrarladı. Başkan Hayri İnönü ise belediyede yaşanan gerilimlere ve olaylara ilişkin bilgileri savcılığa aktardı.

  Hayri İnönü ve eşi savcıya ifade verdi Ve Sarıgül yanıt verdi

  O GÖRÜNTÜLER İNCELEMEYE ALINDI

  Savcılık ifadenin ardından soruşturmayı derinleştirmeye karar verdi. Bu kapsamda belediye binasında bir grubun saldırısına uğradığı güvenlik kameraları görüntülerine yansıyan İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar’ın da ifadesi alınacak. Görüntülerdeki kişilerin kim oldukları tespit edilecek ve ifadeleri alınacak. Savcılık soruşturmanın ilerleyen safhalarında Şişli Belediyesi'nin eski başkanı Mustafa Sarıgül ile başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Emir Sarıgül’ün de ifadesine başvuracak.

  Hayri İnönü ve eşi savcıya ifade verdi ADIM ADIM ŞİŞLİ’DE NELER YAŞANDI?

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı