GeriGündem Hayırseverlere ödül
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayırseverlere ödül

Antalya'da okul yaptırma kampanyasına katılan 20 hayırsever, Vali Ertuğrul Dokuzoğlu tarafından Cumhurbaşkanlığı plaketiyle onurlandırıldı.

ANTALYA'da okul yaptırma kampanyasına katılan hayırseverler, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in verdiği ödülleri Vali Ertuğrul Dokuzoğlu'dan aldı. 20 hayırsevere Cumhurbaşkanı'nın plaketi, rozeti ve birer kitabının verildiği törende, iki hayırsever birer okul daha yaptırmak istediklerini belirterek yer tahsisi istedi. Vali Dokuzoğlu da, üçüncü kez okul yaptırmak isteyenlerden Hafize Saygan'ın elini öperek teşekkür etti.

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE

Vali Dokuzoğlu, Antalyalı hayırseverlerin okul ve sağlık tesisi yaptırmada İstanbul ile İzmir'deki yardımseverlerden sonra üçüncü sırada yer aldığını söyledi. Hayırseverlerin özellikle eğitim tesisi yapılması için yaptıkları katkıların övgüye değer olduğunu belirten Dokuzoğlu, ‘‘Sizlerin yaptığı yardımlar ile çağdaş Türkiye ve çağdaş gençlik yaratılacak’’ dedi.

TEŞEKKÜR GEREKMEZ

Hayırseverler adına konuşan Prof. Dr. İhsan Koz da, yaptıkları yardımlarla Türkiye'ye olan borçlarını ödediklerini belirtti. Koz, ‘‘Borcunu ödeyenlere teşekkür gerekmez. Bu plaketler bizi duygulandırdı’’ diye konuştu. Törende, 2 okul yaptıran hayırsever Kemal Atlı ile Hacı Hafize Saygan üçüncü okulları yaptırmak için yer tahsisi istedi. Saygan, merkeze ilköğretim, Atlı ise Alanya'ya lise yaptırma sözü verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle