Gündem Haberleri

  'Hayır' buluşması

  Turan YILMAZ / ANKARA
  12.05.2017 - 21:21 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandumda ‘Hayır’ diyen partileri ziyaretine dün Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile başladı.

  Alınan bilgiye göre bir saate yakın süren görüşmede Karamollaoğlu, CHP Lideri’ne referandum sürecindeki kutuplaşmaya izin vermeyen tutumu nedeniyle teşekkür ederek, “Çok doğru yaptınız. Bu tutumunuz ülkeyi de bizi de rahatlattı. Referandumda bu neticenin alınmasına katkı sağladı ve bundan sonrası için önemli oldu. Türkiye bunu aşıp bir şekilde toplumsal barışı tesis edilemezse hiçbir sorununu çözemez. Bu referandum bunun için de bir fırsat oldu” dedi.

  BUNDAN SONRASI İÇİN UMUT

  Kılıçdaroğlu ise “Cesurca çıkıp demokrasiye sahip çıkmanız kutuplaşma üzerinden yapılan siyaseti açığa düşürdü, sizin bu katkınız önemlidir, bundan sonrası için de umuttur. SP cesurca bu tavrı ortaya koymasaydı kutuplaşma daha da artabilirdi esas bu kutuplaşma siyasetini bozan siz oldunuz” diye yanıt verdi. Karamollaoğlu, Bülent Ecevit liderliğindeki CHP ile Necmettin Erbakan liderliğindeki MSP’nin 1974’deki koalisyonunu da anımsattı.
  Görüşme sonrası iki lider soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, ‘ortak aday’ konusunun konuşulmadığını belirterek “Ülkenin geleceği konusunda karşılıklı endişelerimizi paylaştık, düşüncelerimizi birbirimize ifade ettik” dedi. Karamollaoğlu da “Farklı düşüncelerimizin kavgaya değil aslında dostlukların pekişmesine vesile olması gerekir. Bu ziyareti bu manada değerlendiriyoruz” diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı