Gündem Haberleri

  Hayfa'da intihar saldırısı: 19 ölü

  Hürriyet Haber
  04.10.2003 - 22:54 | Son Güncelleme:

  İsrail'in kuzeyindeki liman kenti Hayfa'da, sahil kenarındaki bir restoranda düzenlenen intihar saldırısında, kadın intihar bombacısı ve 19 kişinin öldüğü bildirildi.

  Polis, Hayfa'daki, Arap ve Yahudilerin ortak işlettiği Maxim restoranındaki saldırıda, 55 kişinin de yaralandığını kaydetti.

  Yaralananlar arasında Maccabi Hayfa futbol kulübünün başkanı, teknik menajeri ve takım kaptanının bulunduğu belirtildi.

  İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un, saldırıyla ilgili olarak danışmanlarını acilen topladığı bildirildi.

  ABD, İNGİLTERE SALDIRIYI KINADI

  ABD ve İngiltere, Hayfa'daki intihar saldırısını kınadı. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Joanne Moore, terörist saldırılar ve şiddet için hiçbir mazeretin olamayacağını söyledi.

  İngiltere Başbakanı Tony Blair'in makamından yapılan açıklamada da, İsrail'deki son terörist dehşetine büyük öfke duyulduğu belirtildi.

  İSLAMİ CİHAD ÜSTLENDİ

  Örgütten yapılan açıklamada, saldırının sorumluluğu üstlenilerek, intihar bombacısının, Batı Şeria'nın Cenin kentinde yaşayan 20 yaşındaki bir kadın olduğu bildirildi. İslami Cihad, kadının adını Hanadi Caradat olarak açıkladı.

  ARAFAT: SALDIRI İSRAİL'E BAHANE VERDİ

  Filistin lideri Yaser Arafat, yaptığı açıklamada, saldırının, Filistin ulusal çıkarlarına ters düştüğünü kaydetti. Arafat, saldırının, İsrail'e, uluslararası barış çabalarını engellemek için bahane verdiğini belirtti.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı