Gündem Haberleri

  ‘Hayatımdan çık’ sözü onu bitirdi

  Selçuk YAŞAR / LONDRA
  13.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Londra’da erkek kuaförlüğü yapan 21 yaşındaki Hasan Bal, iki yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Aysel ile telefonda kavga etti. Sevdiği kızın “Yeter artık hayatımdan çık” diye bağırmasıyla yıkılan gencin cevabı, “Hayatından temelli çıkacağım” oldu. Kendini astığı balkon demirinden son anda kurtarılan Hasan, 24 gündür yaşam mücadelesi veriyor.

  KUZEY Londra’da erkek kuaförlüğü yapan Hasan Bal (21), 19 Kasım’da, iki yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Aysel ile telefonda kavga etti. Aysel’in “Yeter artık hayatımdan çık” diye bağırması üzerine kendini elektrik kablolarıyla bir evin balkonuna astı. Son anda arkadaşı tarafından kurtarılan talihsiz genç, Chase Farm Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde 24 gündür yaşam mücadelesi veriyor. Hasan’ın babası Ahmet Bal, “Oğlum intihar edebilecek bir insan değildi. Olaydan iki gün önce kendi kuaför dükkânını açmak istediğini söylemişti” dedi. Hastane yetkilileri ise Hasan Bal için artık ümidin kesildiğini söyledi.

  Kahramanmaraşlı Ahmet Bal ve eşi Reyhan Bal, 1997’de beş çocuğunu Türkiye’de bırakarak İngiltere’ye yerleşti, 2002’de de çocuklarını getirdi. Çocuklarının İngiltere’deki eğitim imkânlarından yararlanması için Londra’ya yerleştiklerini belirten Ahmet Bal, “Oğlum Hasan, liseyi Londra’da okudu. Üniversiteye gitmek istemeyince bir Türk’ün işlettiği erkek kuaföründe çalışmaya başladı” dedi.

  Temelli çıkacağım

  Ahmet Bal, “Hasan, o gün arkadaşı Veli ile birlikteydi. Birlikte Veli’nin ağabeyine giderlerken otomobilde kız arkadaşı Aysel ile tartışmalı bir telefon görüşmesi yapmış. Kız arkadaşı ‘Artık benim hayatımdan çık’ demiş. Oğlum da ‘Hayatından temelli çıkacağım’ diye karşılık vermiş” dedi. Oğlunun daha sonra otomobilin bagajında bulduğu elektrik kablolarını alarak bir binanın birinci katındaki balkon demirlerine çıkıp kendini astığını belirten Ahmet Bal, “Bu sırada telefon açıkmış, kız arkadaşı garip sesler duyunca hemen arkadaşının ağabeyine ulaşıp, ‘Hasan sanırım kendine kötü bir şey yaptı. Yardım edin’ demiş. Veli oğlumu kablodan kurtardığında nefes alıyormuş. Hemen hastaneye kaldırmışlar” diye konuştu. Oğlunun, Aysel’i çok sevdiğini belirten Ahmet Bal, “Nasıl kendi canına kıymak istedi anlamıyorum. Polis de bizim gibi bu olayı başka birinin yapmış olabileceğini düşünüyor” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı