Gündem Haberleri

  Hayata dair "zarif" acılar

  Hürriyet Haber
  17.07.2001 - 11:17 | Son Güncelleme:

  Hanene Ay Doğacak adlı ilk kitabıyla Yunus Nadi Öykü Ödülü'nü kazanan daha sonra da Öykümü Kim Anlatacak ve Eski Dostum Kertenkele adlı kitapları yayınlanan genç yazar Şebnem İşigüzel bu kez öykülerini topladığı Kaderimin Efendisi ile okuruyla buluşuyor. Toplam 15 öykünün yeraldığı kitap, hayatın 'küçük' ama insanı derinden etkileyen ayrıntılarını anlatıyor.

  "Yazarlık benim kaderim ve ben yavaş yavaş kaderimin, yazma güdümün efendisi oluyorum" diyor yazar Şebnem İşigüzel. İlk kitabı Hanene Ay Doğacak ile 1993 yılında Yunus Nadi Öykü Ödülü'nü kazanan İşigüzel, daha sonra da Öykümü Kim Anlatacak ile ilk romanı olan Eski Dostum Kertenkele'yi çıkaran İşigüzel, bu kez öykülerini Kaderimin Efendisi adlı kitapta topladı.

  Gül ile Fikri, kitaba adını veren Kaderimin Efendisi,  İstanbul Yemiş Onu, Paris Dalgası, Doğuramayan Emine, Dimitri'nin Papağanı'nın da aralarında bulunduğu 15 öykü yeralıyor kitapta.

  Hayata dair sıradan, küçük 'şeyleri' anlatma derdinde İşigüzel. Aslında küçük gibi görünüp de bütün hayatı etkileyen... İşigüzel bu öykülerinde insanın kaderine ne kadar hükmedebileceğini tartışıyor. Bütün bunları tıpkı acı bir ilacı hastasına vermeye çalışan 'eli hafif' bir hemşirenin duyarlılığında yavaş yavaş yapıyor. Enjeksiyon sırasında canınız yanmasa da, ilaç, damarlarınızda dolaşmaya başladığında hayata dair ince sızıları ya da büyük acıları  yavaş yavaş hissetmeye başlıyorsunuz.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı