Gündem Haberleri

  Hayat ve alışveriş devam ediyor

  Hürriyet Planet
  15.10.2011 - 15:48 | Son Güncelleme:

  Son 50 yılın en büyük sel felaketiyle boğuşan Tayland'da Bangkokluların tedirgin bekleyişi sürerken, sular altında kalan ülkenin kuzey bölgesindeyse halk günlük hayatını sürdürmeye çalışıyor.

  Tayland'da Temmuz ayından bu yana sekiz milyon kişiyi etkileyen ve yaklaşık 300 kişinin ölümüne neden olan sel sularının başkente ulaşmasına engel olunması için çalışan Bangkokluların hazırlıkları devam ediyor.

  Halk, 12 milyon nüfuslu kentteki ev ve işyerlerinin önünü kum torbaları ve kendi ördükleri duvarlarla çevrelerken, binaların alt katları da boşaltıldı.

  Üçte ikisi sellerden etkilenen ülkenin özellikle kuzey bölgesi sele teslim olurken, Taylandlılar, sular altındaki kentlerde açık olan dükkanlardan yiyecek ve içecek alışverişi yaparak, bir şekilde hayatını devam ettirmeye çalışıyor.

  HER ŞEYE RAĞMEN HAYAT DEVAM EDİYOR / FOTO GALERİ

  Yaklaşık 3 milyar dolarlık zarara neden sellerde, 200'den fazla otoban ve yol kapanırken, kuzeye uzanan tren yollarının birçoğu da kullanılmaz hale geldi.

  Hükümet, yaşanan felaketi, "son 50 yılda Tayland'ı vuran en kötü sel felaketi" olarak tanımlarken, Başbakan Yingluck Shinawatra "Tayland tarihinin en kötüsü" ifadesini kullandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı