Gündem Haberleri

  Hayat devam ediyor ama saygı göster

  Turan YILMAZ
  09.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  25 şehidin verildiği mühimmat deposu patlamasının ardından kendisini ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e verdiği hediyeler için, “Hayat devam ediyor” açıklamasını yapan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na tepki yağdı:

  Hoş karşılanmadı

  Mustafa Elitaş (AK Parti Grup Başkanvekili) Basına kapalı yap o zaman. Hayat devam ediyor, doğru, ama milleti rahatsız eden bu iş doğru değil.
  25 askerimiz görev şehidi olmuş, milletin yüreği yanarken, Vali Bey’in sayın Genelkurmay Başkanı’na ziyareti nedeniyle verdiği hediyeler hoş karşılanmamıştır. Daha duyarlı davranma gereğini sorumlular üzerlerinde hissetmelidirler.

  Acıtan manzara

  Gürsel Tekin (CHP Genel Başkan Yardımcısı)

  Sayın Genelkurmay Başkanı’yla Sayın Vali’nin kamuoyuna yansıyan manzarası, kabul edilebilir bir manzara değildir. Elbette iki kurum arasında bu tür hediye alışverişleri yapılabilir ama 25 insanın hayatını kaybettiği bir ortamda, binlerce insanın, sonuç nereye bağlanacak beklentisi içinde olduğu bir ortamda böylesi bir manzara, böylesi bir fotoğraf her iki kuruma da yakışan manzara değil. Hepimizin yüreğini acıtan bir manzaradır.

  Saçma bir ziyaret

  Oktay Vural (MHP Grup Başkanvekili) Milleti aptal yerine koymasınlar, dalga geçiyorlar bu milletle. İstiklal Marşı’nda göbeğini mi kaşırsın, yemek mi yersin? Hayat devam edebilir ama sen saygı göstereceksin, buna mecburiyetin var beyefendi. Genelkurmay Başkanı’nın ziyareti normal bir ziyaret değil ki. Kendi birliği için oraya gidiyor ama valiliği de ziyaret ediyor, zaten anlamsız, saçma, gereksiz bir ziyaret. Yani burada bu ziyaret anlamsız, hediyeler anlamsız, valinin açıklaması çok daha büyük bir garabet, rezalet, rezaletin daniskası. Herkesi bu devletin şanına, şerefine uygun hareket etmeye davet ediyorum. Genelkurmay Başkanı’nı da, Vali’yi de. Hayat devam ediyormuş, o patlamanın ardından oralar yanarken piknik, mangal yapacak adam. Böyle bir saygısızlık kabul edilemez.

  Görevden alınsın

  Mehmet Kesimoğlu (CHP Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi)

  25 şehidimizin ardından, içimiz kan ağlarken mütebessim yüz ifadesiyle hediyeler veren ve verdiği hediyeler için ’Hayat devam ediyor’ açıklamasını yapan Vali, 1 dakika daha o koltukta oturmamalıdır. Valiliğin sitesine konan ‘Afyon hatırası’ fotoğraflarından anlaşılmaktadır ki şehitlerimizin ardından gerçekleşen görüşmede bir Afyon sucuğu bir de kaymaklı ekmek kadayıfı eksik kalmıştır. Türkiye, şehitler üzerinden turizm ve tanıtım atağı yapma gafletinde bulunan bir vali ile ilk kez karşılaşmaktadır. Vali Bey şunu bilmelidir ki, patlayan bombalar hediye verdiği halı ve kilimlerin değil, olsa olsa ancak mezar taşı olacak mermerlerin satışını artırır. Terör ve şehitlerimiz karşısında her fırsatta duyarlılığını ifade eden İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin o valiyi derhal görevden almalıdır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı