Gündem Haberleri

  Hayalet Rolls Royce Başkent’te

  Hürriyet Haber
  16.12.2009 - 18:52 | Son Güncelleme:

  İngiliz lüks otomobil firması Rolls-Royce'un yeni çıkacak Ghost (Hayalet) modeli tüm dünyayla birlikte Ocak ayında Türkiye’de olacak. Ancak Rolls-Royce tüm markaların aksine İstanbul yerine Ankara’da satışa sunulacak. Şimdiden 3 siparişe ulaşan aracın değeri ise 1 milyon 765 bin TL.

  Hayalet Rolls Royce ve özellikleri / Haber-Galeri

   

  Dünyanın en hızlı otomobilleri / Foto Galeri

   

  Ünlüler ve otomobilleri / Haber-Galeri

   

  Otomotiv sektörünün merakla beklediği Rolls-Royce Ghost modelini Ankara'ya getirecek olan Alkan Otomotiv'in Yönetim Kurulu Başkanı Metin Şenyürek, yaptığı açıklamada, sınırlı sayıda çıkan ilk partiden, birini kendileri için ayırdıklarını söyledi.

  Şenyürek fiyatı 650 bin Avro olan otomobilin, ilave ücretlerle birlikte 800 bin Avro (yaklaşık 1 milyon 765 bin lira) değere ulaştığını bildirdi. Otomobilin Ocak ayında satışa sunulacağını belirten Şenyürek, “Ghost için şimdiden 3 alıcı çıktı, sayının 10'nu aşacağını tahmin ediyoruz” dedi.

   

  “DÜNYANIN SAYILI MODELLERİNİ GETİRECEĞİZ”

   

  Rolls-Royce Ghost'u Ankara'ya getireceklerini söylediklerinde pek çok kişinin kendilerine “Ghost'u Ankara'da satamazsınız” dediğini kaydeden Şenyürek, Ankara'nın önemli bir araç pazarı haline geldiğini belirtti ve şöyle devam etti:

   

  “Ankara artık lüks araba segmentinin önemli bir oyuncusu oldu. Bu aracın Ankara'da trafiğe çıkması, bir devrim olacak. Yıllarca 'lüks araç memur kenti Ankara'da gitmez' diyenlere en güzel cevabı verecek. İstanbul'un bu konudaki egemenliğini yıkıyoruz. Bu aracın ardından yine dünyanın sayılı modellerini başkente getireceğiz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı