Gündem Haberleri

  Havalimanının güvenliğini aprona kadar çıkan akıl hastası deldi

  Şenol COŞKUNER/ İSTANBUL
  08.09.2005 - 01:55 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin en güvenli yerlerinden birisi olarak kabul edilen Atatürk Havalimanı apronunda akıl hastası olduğu iddia edilen Eren Savcı, kucağındaki akordeon ile Rus Havayolları’na ait bir uçağın altında yakalandı.

  Bir hafta önce de bu kez elindeki flüt ile havalimanı zemin katındaki bir depoya ait kapıyı kırarak aprona çıkmaya teşebbüs ederken yakalanan Savcı, çıkartıldığı savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

  Eren Savcı, dün saat 14.00 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndaki Airport Otel’inden terminal çatısına çıktı. Çatı üzerinde bir süre yürüyen Eren Savcı, daha sonra körüğün üzerine inerek buradan da yolcusunu almaya hazırlanan Rus Hava Yolları’na ait bir uçağın üzerine, buradan da aprona indi. Elinde akordion ile Eren Savcı, uçak altında özel güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

  Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen Eren Savcı, ifadesinin alınmasının ardından, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Eren Savcı’nın ifadesinde uçakları çok sevdiğini ve bu yüzden havalimanına devamlı olarak gelmek istediğini söyledi.

  Bu arada güvenlik kontrollerinin en üst düzeyde yapıldığı bilinen Atatürk Havalimanı’nda böyle bir olayın yaşanması şaşkınlıkla karşıladı. Rus Hava Yolları uçağı ise yapılan incelemeler nedeniyle üç saatlik bir gecikmeyle kalktı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı