GeriGündem Görüntüler büyük tepki çekti… Olaya şahit olan ünlü oyuncu anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görüntüler büyük tepki çekti… Olaya şahit olan ünlü oyuncu anlattı

İstanbul-Milas Bodrum seferini yapan yolcu uçağı rötara girince yolcular yer hizmeti veren personele tepki gösterdi. Bir yolcunun hakarete varan tepkisi kameralara yansıdı. O anlara şahitlik eden oyuncu Serkan Balbal yaşananları sosyal medya hesabından atlattı.

Edinilen bilgiye göre, özel bir havayolu firmasına ait saat 17.00'da İstanbul Havalimanı'ndan Milas-Bodrum'a sefer yapması planlanan uçak henüz belirlenemeyen neden dolayı bir saat rötar yaptı. Uçağın bulunduğu kapı önünde bekleyen yolcular rötardan dolayı yer hizmeti veren görevlilere tepki gösterdi. Bu sırada bir kadın yolcu, yer hizmeti personeline hakaret etmeye başladı. O anlar bir yolcunun cep telefonu ile çektiği görüntülere yansıdı.

Görüntüler büyük tepki çekti… Olaya şahit olan ünlü oyuncu anlattı

HAVAYOLU FİRMASINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan olaylar üzerine havayolu şirketinden resmi sosyal medya hesaplarından açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, "İnsani değerleri her şeyin üzerinde tutan bir havayolu olarak 25.04.2019 tarihli IST-BJV KK42 seferimiz öncesinde yer hizmetleri personelimizin maruz bırakıldığı üzücü olayı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu üzücü durumla ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."

ÜNLÜ OYUNCU O ANLARI ANLATTI

O anlara şahitlik eden oyuncu Serkan Balbal yaşananları sosyal medya hesabından atlattı:
Bu videoda sonradan gelen ve kadını uyaran kişi benim. O kadar terbiyesizce ve gereksiz bir şekilde görevli kızla tartıştı ki, oturduğum yerde dayanamadım ve kendisine müdahale ettim, sonrasında havaalanı polisini çağırdım. Kızcağız yine alttan aldı davacı olmadı, keşke olsaydı. Kadının bu kavgayı çıkardığı zaman daha uçak saatine 20 dakika vardı, uçak hepi topu 15 dakika rötar yaptı. Pilot rötarın taksinin uzunluğundan olduğunu söyleyip uçakta özür diledi. Kızcağız çok fazla alttan aldı ve hep izah etti ama son söylediklerine ben bile dayanamadım. Kıza da şikayetçi olmasını söyledim. Seve seve de şahit olurdum. Uzatmadı yine iyi niyet gösterdi, bu kadında 10 dakika sonra uçakta yanındaki arkadaşı ile kahkaha ata ata seyahat etti.

YOLCU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Kadın yolcunun hakaretlerine maruz kalan özel yer hizmetleri şirketi çalışanı, pazartesi günü savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacak.

BİLETİ İPTAL EDİLDİ

Aynı havayolu şirketinden Bodrum'dan dönüş için bilet satın alan F.E.'nin uçuş biletinin iptal edildiğini kendisine bildirerek, ücreti iadesi yaptı.
Söz konusu yolcuya havayolu şirketinin diğer uçuşları için bilet satılmayacağı aktarıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle