GeriGündem Havalimanında bile saldırdılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Havalimanında bile saldırdılar

Durdurulamayan kapkaç çeteleri dün de yüzlerce güvenlik görevlisinin bulunduğu Atatürk Havalimanı’nda turistlere saldırdı. 2 Rus turisti yaralayan saldırganlar minibüse binip kaçtı.

DOMODEDOVA Havayolları’nın tarifeli uçağıyla dün saat 11.00’de İstanbul’dan Moskova’ya gitmek için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş katına gelen Vera Simeonova ve Marina Protisova bagajlarının yanında beklerken bir minübüsle gelen dört kapkaççı, Rus turistlerin ellerindeki çantaları ve bavullarını almaya çalıştı.

6 yaşında çocuk yakaladılar

Kapkaççılara direnip yerlerde sürüklenen Simeonova ile Protisova ellerinden ve dizlerinden yaralandı. Kapkaçı gerçekleştiremeyen dört kişi bunun üzerine her yeri kameralarla ve polis ekipleriyle denetlenen havalimanından ellerini kollarını sallayarak çıkıp uzaklaştı. Kapkaççıların gözcü olarak gidiş katında bıraktığı iddia edilen 6 yaşında bir çocuk ise polis tarafından yakalandı.

Telefonla bilgi veriyormuş

Cep telefonuyla kapkaç yapan kişilere bilgi verdiği tespit edilen çocuk yakalandıktan sonra hıçkırıklarla ağlarken üzerinden çıkan telefonla polisin yaptığı aramaya da kimse cevap vermedi. Uzun süre yaşadıklarının etkisinden kurtulamayan iki Rus turist, polise yaşadıkları dehşetle ilgili bilgi verdikten sonra üzgün olarak ülkelerine gitti.

Ağlayarak gittiler

Atatürk Havalimanı dış hatları terminaline minibüsle gelen 4 kişi, iki Rus turistin çantalarını kapmak istedi. Çantalarını vermemek için direnen Marina Protisova ve Vera Simeonova yerlerde sürüklendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle