Gündem Haberleri

  Havalimanı katliamı Horhor'daki evde planlandı

  Hürriyet Haber
  30.06.2016 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Atatürk Havalimanı'ndaki vahşi saldırıyı gerçekleştiren üç canlı bombanın, bir ay önce İstanbul'a geldiği ve Fatih İlçesi'nde Horhor Mahallesi'ndeki daire kiraladıkları belirlendi.

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 canlı bombanın eylemi nasıl gerçekleştirdiklerini dakika dakika tespit etti.

  Habertürk'ün haberine göre, Çeçen uyruklu oldukları ileri sürülen 3 canlı bombanın 32 gün önce İstanbul’a geldiği belirlendi. Fatih’e gelen canlı bombalar, burada bulunan bir emlakçı aracılığıyla Fatih’teki Horhor semtinde bir binanın 1. katını kiraladı. İfadesi alınan emlakçı B.Y., yabancı uyruklu olan 3 kişinin evi kiraladıkları sırada Rusya pasaportu gösterdiklerini, 1 yıllık da kontrat yaptıklarını anlattı.

  EVDEN 20.35’TE HAREKET ETMİŞLER

  Canlı bombaların kiraladığı cadde üzerindeki tüm kamera kayıtlarına incelemek üzere el koyan terör polisi, 3 canlı bombanın saat 20.35’te evlerinden çıktığını belirledi. Bombacılar, sırt çantaları ve ellerindeki tekerlekli valizle 3 dakika sonra Aksaray Metro İstasyonu’nun bitişiğinde bulunan caddeye çıktı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı