Gündem Haberleri

  Havalar ısındı, fuhuş sayfiyeye kaydı

  Hürriyet Haber
  15.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Laleli'deki fuhuş piyasasının, havaların ısınmasıyla birlikte Silivri ve Kumburgaz'a kaydığı belirlendi. Laleli, Aksaray, Eminönü bölgesindeki eğlence yerleri ve otellerde tek tük yabancı uyruklu kadına rastlanırken, sayfiyede yapılan baskınlarda yabancı uyruklu 136 kadın yakalandı.

  Doğu Bloku ülkelerinin dağılmasından sonra önceleri bavul ticareti, sonraları da fuhuş yapmak amacıyla İstanbul'a akın eden yabancı uyruklu kadınlar, havaların ısınmasıyla birlikte Laleli, Beyazıt, Aksaray'daki mekanlarının terk edip sayfiyeye taşındılar. Asayiş Şubesi ekiplerinin önceki gece düzenledikleri operasyonlarda Laleli ve çevresinde yabancı hayat kadınlarının izine rastlanmazken, Silivri, Kumburgaz'daki otel ve motellerde 136 kadın yakalandı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü'nün fuhuşu önlemeye yönelik operasyonunda, Aksaray, Laleli, Eminönü, Beyazıt ve Silivri'deki gece kulüpleri, oteller, barlar, pavyonlar didik didik arandı. Asayiş Şubesinin bin personelinin katıldığı operasyonlar gece boyunca sürdürüldü. İlk olarak Laleli, Aksaray, Eminönü bölgesindeki eğlence yerleri ve oteller kontrol edildi. Ancak, çoğu kapalı olan eğlence yerlerinde tek tük yabancı uyruklu kadına rastlandı, otellerin de çoğunun boş olduğu belirlendi.

  Laleli civarındaki içkili restoranların caddelere taşan masaları yüzünden 13 işyeri hakkında işlem yapıldı. Bir taksiyi durduran polis dört yabancı uyruklu kadının pasaportlarını kontrol ettiğinde kadınların ‘‘Formalite yenge’’ olduğu anlaşıldı. Kocalarının Karadeniz'de balıkçılık yaptığını söyleyen kadınlar gözaltına alındı.

  Yabancı uyruklu hayat kadınlarının son haftalarda Silivri tarafına gittikleri belirlendi. Bunun üzerine ekipler hemen bu bölgeye kaydırıldı. Kumburgaz, Selimpaşa ve Silivri'deki oteller, gece kulüpleri, bar ve diğer eğlence yerlerine ani baskın yapıldı.

  Depolara saklandılar

  Polis ekiplerini gören yabancı uyruklu kadınlar, personel tarafından arka kapıdan kaçırılmak istendi. Otel ve eğlence yerlerinin çevresinin polisler tarafından kuşatıldığını gören personel, hayat kadınlarını bodrumdaki depolara ve diğer gizli bölmelere saklamak istedi. Ancak polisin yaptığı araştırmalar sonucu kadınlar tek tek yakalanıp gizlendikleri yerlerden çıkarıldı.

  Bölgede yapılan baskınlarda yabancı uyruklu 136 kadın yakalanırken, 42 erkek de fuhuş sırasında basıldı. Kadınların geceliği 10 ila 20 milyon arasında erkeklere pazarlandığı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı